„Možná jsem byl příliš přemotivovaný,“ řekl po něšťastném utkání odchovanec zlínského hokeje.

Zapas ale v sobotu nezklamal jen ochránce branky Jestřábů. Na protest proti výsledkům klubu vydalo několik desítek prostějovských fanoušků až před kabinu domácích. Nespokojení fans zůstali před šatnou přibližně dvacet minut.

„To jsem ještě neviděl, byl jsem z toho trochu vykulený,“ přiznal Sedlář.

Zápas se mužstvu a ani vám příliš nevydařil. Jak utkání hodnotíte?
Já ani nevím, co mám pořádně říct. Přijde mi, že jsme se všichni snažili. Kluky ani pořádně neznám, ale myslím, že celý tým do toho dal všechno a nechápu, že se to zase prohrálo. Dostali jsme tak blbé góly.

Se čtyřmi inkasovanými brankami asi spokojený být nemůžete. Jak hodnotíte svůj výkon?
Nevím jestli jsem nepřijel třeba až moc přemotivovaný, že jsem moc chtěl a pak to nebylo přesně to, co jsem od sebe očekával. Ale to asi nikdo, je to tady teď těžké a kluci se z toho musí dostat sami. Rád bych tomu nějak pomohl.

Bylo v kabině před utkáním cítit určitě napětí, nebo nervozita?
To mi ani nepřišlo. Kluci byli nabuzení a všichni chtěli. Není to odevzdané, ale napadaly nám tam nešťastné branky. V první třetině tečovaná střela, třetí gól mi tam tečoval náš bek, jak mi říkal po zápase. Takže taková smůla. A i ty góly z dorážek byly nešťastné, vždycky se to odrazilo k nim. Měli jsme smůlu.

Přitom vstup do zápasu vám vyšel a první třetinu jste vyhráli.
Po první třetině jsem vedli 2:1 a já jsem věřil, že to bude v pohodě, ale potom jsme dostali ve druhé třetině při druhém střídání gól a pak další dva. Vepředu nám to pak už moc nešlo a ve třetí třetině už všichni moc chtěli a chyběl tam klid. Jak jsem jel do Prostějova natěšený, tak jsem takovou facku nečekal.

Těšil jste se, že si po čase odchytáte celý zápas?
Těšil jsem se jak hrom. Nevím, jestli jsem nebyl zbytečně moc přemotivovaný. Nebylo to zdaleka to, co jsem od sebe očekával a to co umím. Jeli jsme sem ještě s Pašou (Jiří Paška, pozn. red.) nažhavení a zpátky pojedeme jak spráskaní psi.

Nechybí vám v poslední době herní praxe?
Já jsme odchytal jen dvě půlky zápasů v Chomutově a v Třebíči a cítil jsem se parádně. Na tréninku mi to taky jde a baví mě to, tak jsem věřil, že to přenesu právě do zápasu.

Kvalitní výkony jste předváděl také v přípravných zápasech Mory. Cítil jste formu?
Říkal jsem si, že se nemám čeho bát. Všechno klapalo, příprava dobrá, ty dva necelé zápasy taky dobré a opravdu jsem nečekal, že to dopadne takhle.

Máte tušení, kdy se zase budete moci objevit v brance Prostějova?
Já vůbec nevím. Ono to teď vyšlo tak, že Olomouc mohla vzít do Šumperka Jirku Slováka, jako druhého gólmana. Nevím, jak mě budou pouštět. Ty zápasy se kryjí. Nechci aby to skončilo tímto jedním zápasem, rád bych klukům taky pomohl.

V čem vidíte příčinu, že jsou Prostějovští v takové krizi?
Pro mě je to nepochopitelné. Já co jsem viděl v přípravě jediný zápas, tak vyhráli. Dařilo se jim a hráli parádně. Teď jim o to najednou nejde. I podle jmen mají dobrý mančaft a najednou začne liga a je to jako den a noc.

Mají podle vás na to, aby bojovali v jiných patrech tabulky?
Ten mančaft má bojovat s Orlovou, Hodonínem a Valmezem na špici v první čtverce a ne se plácat na konci v tabulce. Nechápu to.

Domácí fanoušci fandili parádně celý zápas, ale po utkání se shromáždili před vaší šatnou. Zažil jste už něco podobného?
Diváci byli super. To jsem nečekal, po tolika porážkách v období, kdy se nedaří fandili parádně. To bylo na tom zápase asi to nejlepší. Ale potom jak přišli do kabiny, tak jsem byl trošku vykulený. To jsem ještě neviděl.