Celek šumperských Draků tak vítězstvím stále živí naději na záchranu 1. ligy.

Zatímco první dvě třetiny utkání se diváci příliš pohledného hokeje nedočkali, v závěrečném dějství měli o zábavu postaráno do sytosti, když poslední dvacetiminutovka nabídla všechny klíčové momenty vypjatého duelu.

První třetina se nesla ve znamení marného počínání obou mužstev v přesilových hrách a opravdu vyložené šance by se daly spočítat na prstech jedné ruky.

Vedení se jako první ujal Prostějov poté, co těsně před přestávkou našel Hampl po efektním slalomu u tyčky volného Dubu. Drakům pak vyšel nástup do prostřední části, kdy díky šikovné teči v přesilovce vyrovnal kanonýr Dušan Bařica.

Pouhých osmnáct vteřin následně dělilo dva prostějovské góly, kterými se Jestřábi ve 42. minutě ujali slibného vedení 3:1 a s Draky to v těchto okamžicích nevypadalo příliš dobře.

Naštěstí Šumperk přesně za minutu stačil vsítit v početní výhodě kontaktní branku a postupně si vynutil drtivý tlak, na který lavička hostí reagovala oddechovým časem.

Ani krátká pauza přesto rozjeté Draky z tempa nevyvedla a brzy srovnali na 3:3.

Obrat pak domácí výběr dokonal v 53. minutě, když přesilovkový zásah Michala Hrčky zajistil Šumperku výhru.

Po tomto gólu se zápas razantně přiostřil a vyvrcholením byla pěstní potyčka mezi šumperským Ondráčkem a prostějovským Vrbou.

Šumperk – Prostějov 4:3

Třetiny: 0:1, 1:0, 3:2

Branky: 22. Bařica (Osina, Galvas), 43. Antonovič (Meluzín, Bařica), 49. Kovář (Stejskal, Rákos), 53. Hrčka (Rákos) – 20. Duba (Hampl, Opatovský), 42. Duba (Bartoň, Hampl), 42. R. Pšurný (Vymazal, Vrba).

Rozhodčí: Husička, Jeřábek – Čech, Dřínovský. Vyloučení: 11:11. Navíc: Ondráček 5 minut + do konce utkání, Rákos 10 minut - Vrba 5 minut + do konce utkání, Balčík 10 minut, Duba 10 minut. Využití: 3:1. Diváci: 1500.

Šumperk: Lev – Galvas, Osina, Fojtík, Formánek, Hrčka, Ondráček, Špelda – Antonovič, Meluzín, Bařica – Kubica, Oliverius, Komínek – Grill, Kovář, Taragel – Rákos, Stejskal.

Prostějov: Daneček – Procházka, Balčík, Rangl, Bartoň, Hlavatý, Chovan – Kotásek, Piecha, Pavelek – Opatovský, Hampl, Duba – Vrba, R. Pšurný, Vymazal – Hlusička, Mikšovský, Hruška.