Naopak Šternberk zůstal
v utkání s vedoucím týmem bez bodu. V Uherském Ostrohu těsně prohrál 3:4.

Uničovští hokejisté v Hradišti dvakrát dorovnávali jednogólové manko. Napotřetí se už ale Hanákům podařilo jít do vedení.

Domácí dokázali vyrovnat
v polovině zápasu, ale Uničov bleskově odpověděl.

Skácel byl v brejku faulován a bylo nařízeno trestné střílení. To uničovský útočník bezchybně proměnil.

Ještě před druhou sirénou na 5:3 zvýšil Žajgla. Stejný hráč se prosadil i v 52. minutě a bylo rozhodnuto.

Domácí už jen snížili na konečných 4:6.

V dalším kole čeká Orli v sobotu od 17 hodin na domácím stadionu derby se Šumperkem.

HC UHERSKÉ HRADIŠTĚ – HC UNIČOV 4:6 (1:0, 2:5, 1:1)

Branky a nahrávky: 6. Haničinec (Fridrich), 24. Burša (Kotačka, Schuster), 32. Horehleď (Dobeš, Karpíšek), 60. Fridrich (Kršjak) – 22. Axman (Syrůček, Zatloukal), 25. Vrána, 27. Axman (Peč), 32. Skácel, 39. Žajgla (Handl), 52. Žajgla (Handl, Skácel).

Hosté k utkání přijeli jen ve třinácti hráčích v poli a úvod se jim vůbec nepovedl. Jurák vyfasoval čtyřminutový trest a domácí byli stoprocentně úspěšní.

Také třetí početní výhodu Uherský Ostroh dokázal zužitkovat a se šternberskými vyhlídkami na body to vypadalo bledě.

Ještě před první sirénou hosté snížili a vrátili se do zápasu. Na začátku třetí třetiny domácí zvýšili na 4:1, ale Hanáci se nevzdali. Po trefách Dobrého a Trundy snížili na 4:3. Vyrovnání se už ale v závěru nedočkali.

HOKEJ UHERSKÝ OSTROH – HC TJ ŠTERNBERK 4:3 (3:1, 0:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 9. Antonovič (Klimovič), 10. Galuška (Frolek), 17. Frola (Rapant), 45. Ťok (Frolek) – 19. Kohút (Smětal, Anděl), 47. Dobrý (Jurák, Kohút), 58. Trunda (Šťastný).

Další výsledky: Uh. Brod – Dynamiters Blansko HK 8:1, HHK Velké Meziříčí – HC Spartak Vel. Bíteš 3:4 sn, HK Kroměříž – HC Spartak Uh. Brod B 12:1.