I čtvrtý zápas čtvrtfinálové série play-off mezi Olomoucí a Jihlavou přinesl drama do poslední sekundy.

Domácí Dukla vedla nad Morou již 5:2, pak ale Hanáci zapnuli na vyšší obrátky a snížili na rozdíl jedné branky. Vyrovnání se ale Kohouti nedočkali, a tak se série za stavu 3:1 pro Olomouc vrací na Hanou.

Do utkání opět nenastoupil útočník Korhoň. Dále se Mora musela obejít bez centra prvního útoku Ministra, který si v předchozím utkání poranil kotník, a aby toho nebylo málo, v první třetině dostal Tomajko pukem do obličeje a musel ze zápasu odstoupit.

„Půjde na rentgen a uvidí se co s ním je,“ poznamenal sportovní manažer Mory Josef Podlaha.

Oproti čtvrtečnímu utkání začali Kohouti v mnohem vyšším tempu. Častěji se tlačili dopředu, ale nechávali volná okénka v obraně. Toho v první třetině dvakrát využil Tomáš Čachotský. Za hosty se prosadil obránce Mikel, který sám projel až před Řehoře.

Druhá třetina začala pro Kohouty přesilovou hrou, ale gól dala Dukla. Do úniku se vydal Chvátal, který se štěstím propálil Hyláka.

Mora následně snížila na rozdíl jedné branky zásluhou Davídka, který dopravil puk do odkryté jihlavské klece.

Za tři minuty ale vrátil Dukle dvougólové vedení kapitán Bakus, který vyhnal z olomoucké klece gólmana Hyláka. Mora byla v těchto fázích utkání pod tlakem, Hanáci hráli často v oslabení a právě v přesilovce dala Jihlava pátou branku zásluhou Zemana.

Třetí třetinu začala hostující Mora obrovským tlakem a odměnou jí byla branka Brančíka. Sedm minut před třetí sirénou Řípa snížil na 5:4 a domácí Dukla nevěděla kam dřív skočit.

„Škoda, že jsme nehráli tahle dobře celý zápas,“ povzdechl si olomoucký sportovní manažer Josef Podlaha. „Výkon ve třetí třetině by měl být příslibem do dalšího zápasu,“ dodal.

Páté utkání čtvrtfinálové série se odehraje v pondělí 1. března od 18 hodin na olomoucké zimním stadionu.

HC Dukla Jihlava – HC Olomouc 5:4 (2:1, 3:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 3. Čachotský (Ficenc, Hodek), 16. Čachotský (Krupka, Dobrovolný), 21. Chvátal (Szturc, Zeman), 32. Bakus (Čachotský), 36. Zeman (Staněk) – 9. Mikel, 29. Davídek (Kucharczyk), 44. Brančík (Černý), 54. Řípa (Haluza). Rozhodčí: Trombík, Skoupý – Dřínovský, Svoboda. Vyloučení: 8:9. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváků: 1861. Stav série: 1:3.

Jihlava: Řehoř – Dobrovolný, Ficenc, Staněk, Chvátal, Takáč, Zelený, Kašpar, Posmyk – Hodek, Bakus, Čachotský – Szturc, Zeman, Krupka – Man, Bezděk, Suk – Rytnauer, Hrbatý, Polcar. Trenéři: Mejzlík a Augusta.

Olomouc: Hylák (32. Žigárdy) – Nedbálek, Mikel – Koma, Vyrůbalík – Lhotský, Ondrušek – Bartoň, Janáček – Davídek, Zboříl, Haluza – Černý, Brančík, Polodna – Řípa, Kucharczyk, Tomajko – Čuřík, Venkrbec, Mikšan. Trenéři:Vlk a Fiala.