Úvod zápasu se povedl lépe domácím, kteří profitovali z přesilovek. Těch neměli v první třetině zrovna málo a šťastní střelci Pabiška s Výborným poslali Mladou Boleslav v první desetiminutovce do dvougólového vedení.

Olomoučtí trenéři reagovali oddechovým časem a pozitivní výsledek se dostavil velice brzy.

Již záhy totiž o sobě dala poprvé gólově vědět první formace Mory, když její centr Jiří Řípa v přesilovce snížil na 2:1. A o pět minut později, kdy vyrovnával Lukáš Kucsera, byli hosté zpět ve hře o vítězství.

„Hru jsme měli pod kontrolou, ale soupeř v přesilovkách vyrovnal. To nám vzalo vítr z plachet," konstatoval domácí asistent Jiří Slabý.

Další dvě třetiny již jednoznačně patřily Hanákům. Do vedení Kohouty poslal nejlepší střelec první ligy Matěj Pekr, o chvíli později vstřelil svůj druhý gól zápasu Řípa, který boleslavského gólmana překonal díky skvěle povedenému blafáku.

Na začátku třetí třetiny vstřelil kontaktní branku domácí Demel, pak však znovu úřadovali hosté, kteří se díky trefám Kucsery, Králíka a Vodného dostali do vedení 7:3.

Poslední slovo měl domácí Kafka, který pouze kosmeticky upravil výsledek. Mora na ledě Mladé Boleslavi zvítězila před zraky tří tisícovek diváků 7:4.

„Dát sedm gólů v Mladé Boleslavi je velký úspěch. I náš výkon byl parádní a nedá se na něm najít moc negativních věcí, snad jen velký počet vyloučení. Ta nás stála hodně sil," hodnotil olomoucký trenér Jan Tomajko pro klubový web.

Mladá Boleslav tak ze čtyř soubojů s Morou v letošní sezoně získala pouhé dva body. „Věděli jsme, že soupeř hraje dobře přesilovky, ale přesto jsme se nechali zaskočit. Musíme se nad tím zamyslet. Možná jsme byli i trochu přemotivovaní, až moc jsme chtěli prohry soupeři vrátit. Olomouc je v současnosti v lepší formě," uznal Slabý.

„Jsme rádi za příznivou bilanci s Boleslaví, ale body to jsou stejně cenné jako proti jiným soupeřům. Do play off je to ale cenná zkušenost," dodal Tomajko.

BK Mladá Boleslav – HC Olomouc 4:7 (2:2, 0:2, 2:3)

Branky a nahrávky: 2. Pabiška (Nouza, Výborný), 9. Výborný (Toman, Pabiška), 44. Demel (Koudelka, Kafka), 59. Kafka (Mikulík, Jindra) – 10. Řípa (Hampl, Ondrušek), 15. Kucsera (Kolouch), 28. Pekr (Hampl, Kolouch), 35. Řípa (Hampl, Ondrušek), 51. Kucsera (Rác), 52. Králík (Švaňhal), 56. Vodný (Králík). Rozhodčí: Hribik, Pavlovič – Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 11:12, navíc Jindra (MBL) a Pojkar (MBL) 10 min. [NESP]. Využití: 4:2. Diváků: 3240.

Mladá Boleslav: Will – Jindra, Chaloupka, Němeček, Toman, Kolafa, Pojkar, Žabka, Bohunický – Mikulík, Koudela, Demel – Kafka, Výborný, Pabiška – Nouza, Vrbata, Ondřej – Hrdel, Havlíček, Pitule. Trenéři: František Výborný a Jiří Slabý.

Olomouc: Kašík – Bartoň, Ondrušek, Kříž, Staněk, Kadela, Valenta, Lhotský, Janáček – Pekr, Řípa, Hampl – Rufer, Diviš, Selingr – Rác, Kolouch, Kucsera – Švaňhal, Králík, Vodný. Trenéři: Petr Fiala a Jan Tomajko.