Vyrovnaný zápas rozhodl minutu před koncem třetí třetiny Ondřej Švaňhal a Mora tak havířovského soupeře dokázala porazit podruhé během sedmi dnů.

Olomoucký tým se momentálně potýká s nedostatkem obránců, takže se na výpomoc nabídl i Mario Cartelli, který s Morou trénuje.

„Nastoupil, abychom dali dohromady alespoň šest obránců. Připravuje se s námi, podle všeho půjde pryč," konstatoval sportovní manažer HC Olomouc Josef Podlaha.

Do Havířova odcestoval i slovinský junior Luka Kraigher, ten ale do zápasu nakonec vůbec nezasáhl.

Domácí do utkání vstoupili lépe, když se hned v 6. minutě za záda Vošvrdy trefil v přesilovce Haas, Olomouc ještě do konce první třetiny skóre otočila. Jakub Herman zaskočil domácí tým trefou v oslabení, na kterou o chvíli později navázal Roman Rác.

Ve druhé části hry se domácí dočkali vyrovnání. Pětiminutovou přesilovku za faul Řípy gólově potrestal obránce Koma.

Rozhodující trefa celého zápasu na sebe nechala čekat až do 59. minuty, kdy si před havířovskou branku najel Švaňhal a rozhodl o dalším olomouckém vítězství.

„Bylo to těžké, ale vyrovnané utkání. Oslabení v první třetině jsme odehráli velmi naivně. Druhou branku jsme dostali, když hráč zvedl nohu, což je o osobní statečnosti, kterou by v první lize hráči měli mít," vyjádřil se ke klíčovým momentům na klubovém webu trenér Olomouce Petr Fiala.

Předposlední přípravný duel před novou prvoligovou sezonou Kohouty čeká již ve čtvrtek na ledě jihlavské Dukly.

HC AZ HAVÍŘOV 2010 – HC OLOMOUC 2:3 (1:2, 1:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 6. Haas (Kanko, Kolařík), 36. Koma (Škumát) – 16. Herman (Řípa), 17. Rác (Králík), 59. Švaňhal (Selingr). Rozhodčí: Fiala, Šutara – M. Vengřín, R. Vengřín. Vyloučení: 3:4, navíc Řípa (OLO) 5 min. + do konce utkání. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváků: 1262.

Havířov: L. Daneček – Vosátko, Bezuška, Krisl, Rimmel, Klimíček, Koma, Graca, Deutsch, Kanko, Haas, Kolařík, Jakúbek, J. Daneček, Šlahař, Rimmel, Škumát, Sztefek, Maruna, Pechanec, Říčka. Trenér: Jan Daneček.

Olomouc: Vošvrda – Bartoň, Ondrušek, Kadela, Janáček, Cartelli, Jaroměřský, Kraigher – Pekr, Řípa, Herman – Švaňhal, Diviš, Selingr – Rác, Králík, Lehečka – Novotný. Trenéři: Petr Fiala a Jiří Dopita.