Série pokračuje čtvrtým zápasem v neděli od 17 hodin v Olomouci.

V první třetině měli navrch domácí. Ministr ale proti Řehořovi neuspěl a bez využití zůstaly i dvě přesilovky.

„Polovina našich hráčů se nedostala do hry. Pozitivní bylo, že jsme neinkasovali,“ řekl chomutovský kouč Václav Sýkora.

O vzruch se postaral olomoucký kapitán Bartoň, který srazil Hřebejka. Ten chvíli zůstal ležet na ledě, ale poté pokračoval v utkání. Bartoň si však dvanáct minut pobyl na trestné lavici.

Po přestávce už začalo být rušno i před olomouckou brankou.

Závar ve 25. minutě ještě gólem neskončil, ale Piráti udeřili v polovině utkání. Nejprve Kraft přímo do šibenice tečoval Pulpánovo nahození a po dalších patnácti sekundách Pavlas svým nahozením od modré zostudil Kašíka.

Olomoucká snaha byla rázem ta tam.

„Druhý gól rozhodl. Vypadli jsme ze hry,“ musel přiznat olomoucký trenér Jan Tomajko.

Ve třetí třetině mohl snížit Bartoň. Jeho bomba v přesilovce však skončila v Řehořově lapačce.

Hosté vzápětí trestali. Kraft nejprve trefil tyč, ale Hřebejk už akci zakončil.

„Podali jsme velmi bojovný a aktivní výkon. Vyhráli jsme zaslouženě,“ pochvaloval si Sýkora.

Kohouti sice prohrávají 0:3, ale nic předem nevzdávají.

„Věřím, že v neděli předvedeme ještě lepší hokej a vrátíme tak sérii do Chomutova,“ dodal Tomajko.

HC Olomouc – Piráti Chomutov 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 32. Kraft (Pulpán, Hřebejk), 32. Pavlas, 50. Hřebejk.

Rozhodčí: Šír, Wagner – Adamec, Jureček. Vyloučení: 5:7, navíc Bartoň 10 min.Využití: 0:1. Diváci: 3237. Stav série: 0:3.

HC Olomouc: Kašík – Nedbálek, Staněk, Bartoň, Ondrušek, Janáček, Kotvan, Horák – Kucharczyk, Dopita, Selingr – Pekr, Řípa, Haluza – Kucsera, Ministr, Šlahař – Rác, Kolouch, Vodný.

Piráti Chomutov: Řehoř – Mrázek, Pavlas, Grof, Macháček, Palin, Jillson, Pulpán – Hřebejk, Kraft, Orsava – Seman, Gajovský, Hruška – Ondřej, Diviš, Endál – Hromas, Jíra, Sikora.