VYBERTE SI REGION

Skvělé! Mora vstala z mrtvých a bere dva body

Olomouc – Velký obrat se podařil olomouckým hokejistům. Na začátku druhé třetiny s Pardubicemi prohrávali 0:3, ale nakonec slavili důležitou výhru 4:3 v prodloužení.

8.1.2016

Mora proti PardubicímFoto: DENÍK/Jiří Kopáč

Začátek se nesl v ospalém duchu a o šance byla nouze. Po kombinaci čtvrtého útoku Pekr z úhlu střílel do Maxwella.

Zlom přinesla olomoucká přesilovka. Hanáci se vůbec nedokázali usadit v útoku. Po střele Čáslavy z úhlu navíc Konrád nevěděl, kde je puk. Videorozhodčí však bezbrankový stav nezměnil.Mora proti Pardubicím

Toto varování ale Kohoutům nestačilo. Bokroš naskočil z trestné lavice, sebral Jaroměřskému puk a z brejku prostřelil Konráda. Vzápětí Redenbach z přečíslení střílel do olomouckého gólmana. Při avizovaném olomouckém vyloučení se Dynamo dostalo do tlaku a Orsava přidal druhý gól.

Na začátku druhé třetiny se hosté trefili potřetí. Přihrávku z rohu si před brankou našel kanonýr Sýkora a jednoduše skóroval.

Obrat jako hrom

Teprve třígólové manko Kohouty probralo. Domácí se dostali do velkého tlaku a hrálo se hlavně před pardubickou brankou. Knotkovu ránu vyrazil Maxwell, neuspěl ani Kucharczyk. Při přesilovce však na modré napřáhl Buc a jeho střelu ještě tečoval Knotek – 1:3.Mora proti Pardubicím

Poté Konrád bravurně lapačkou zlikvidoval ránu Bokroše, ale pak se hra opět přestěhovala před pardubickou branku. Jergl si sjel od mantinelu mezi kruhy a prostřelil pardubického gólmana. V poslední minutě druhého dějství se ještě do nadějných šancí dostali Skrbek a Buc, ale skóre se už neměnilo.

Po přestávce už domácí v tlaku nepokračovali, naopak se museli bránit při dvou oslabeních. Do největší šance se dostal Rolinek, jenže minul odkrytou branku.

A perníkáře to vzápětí mrzelo. Pekr za pardubickou brankou vybojoval puk, našel Knotka, jenž prostřelil Maxwella.

Teatrální pád gólmana

Poté na tribunách přibylo emocí. Jergl atakoval rozehrávajícího pardubického brankáře, který se teatrálně složil k ledu. Vylučovalo se na obou stranách. Čtyři minuty před koncem normální hrací doby hráli Kohouti přesilovku, na jejímž konci Gregorc vyhodil puk přes mantinel.

Při krátké dvojnásobné početní výhodě však Vyrůbalík netrefil skákavý puk. Těsně před koncem navíc Orsava sebral kotouč Staňkovi, ale mířil jen do Konrádových betonů.

Prodloužení trvalo jen něco přes dvě a půl minuty. Skrbek si vyměnil puk s Bucem a ten se trefil do šibenice.

HC Olomouc – HC Dynamo Pardubice 4:3 po prodloužení (0:2, 2:1, 1:0 – 1:0)

Branky a nahrávky: 37. J. Knotek (Buc, Skrbek), 39. Jergl (Holec), 49. J. Knotek (Pekr), 63. Buc (Skrbek) – 15. Bokroš, 19. Orsava (Marcinko, P. Sýkora), 25. P. Sýkora (Marcinko). Rozhodčí: Hrubý, R. Svoboda – Bryška, Lukš.

Olomouc: Konrád – Skrbek, Vyrůbalík, Houdek, Staněk, Ondrušek, Jaroměřský – Laš, J. Knotek, Buc – Vodný, Řípa, Eberle – T. Mikúš, Húževka, Kucharczyk – Jergl, Holec, Pekr. Trenéři: Venera a Tomajko.

Pardubice: Maxwell – Nedbal, Čáslava, Bokroš, Gregorc, Štajnoch, L. Havlík, Šeda, Ščotka – Orsava, Nahodil, Rolinek – P. Sýkora, Redenbach, Marcinko – Rapáč, Kaut, Poulíček – Moučka, Cetkovský, Voženílek. Trenéři: R. Král a Zadina.

8.1.2016 VSTUP DO DISKUSE

Divoký Heinrich: vstoupil do služeb gestapa, pracoval pro něj v Olomouci

V tištěném regionálním Deníku právě startuje seriál, který mapuje osudy druhého velitele gestapa v Olomouci Heinricha Gottschlinga. Vycházet bude každou sobotu!

Olomoučtí hokejisté (v bílém) porazili Liberec 2:1 po samostatných nájezdech. Branislav Konrád.

Mora otočila zápas s úřadujícím mistrem

Olomouc – Neuznaný gól ani neproměněné trestné střílení olomoucké hokejisty nezlomily. Kohouti se sice dlouho střelecky trápili, ale nakonec Liberec porazili 2:1 po samostatných nájezdech.

Tomáš Chorý slaví trefu v zápase Sigmy se Žižkovem

Sigma slaví pátou výhru v řadě. Složila Žižkov a je na postupové příčce

Olomouc – Sigma si připsala páté vítězství v řadě. O výhře v pátek doma proti Žižkovu rozhodl svým třetím druholigovým gólem v sezoně probuzený kanonýr Tomáš Chorý.