Mora zlomila sérii porážek, slaví důležitou výhru se Zlínem

Olomouc – Duel dvou utrápených týmů rozhodly hrubé chyby. Zlínští hokejisté nahráli Kohoutům na dva góly a Mora slaví důležitou výhru 3:1. Vyhrabou se Hanáci z krize?

25.11.2016

HC Olomouc - PSG Zlín 3:1Foto: DENÍK/Stanislav Heloňa

Kohouti začali aktivně. Nejprve se před branku prodral Burian, ale z úhlu nebyl přesný.

Poté po rychlém výpadu do zlínské obrany puk ideálně netrefil Srapáč.

Akce ale pokračovala. Ostřížek se nejprve dostal do kontaktu s Kašíkem, zlínský gólman zůstal mimo brankoviště. Puk se překvapivě vrátil k Ostřížkovi, který kotouč uklidil do prázdné branky.

Berani se dlouho nemohli dostat ani k nebezpečným střelám. Pomohla jim až chyba v olomoucké rozehrávce, která našla Veselého, ale ten mířil do Konráda.

Poté se hosté dostali do přečíslení, Matějíček z úhlu Konráda nemohl překonat.

A těsně před přestávkou přihrávka zpoza branky našla Honejska, který ale puk netrefil.

Na začátku druhé třetiny si Herman vyměnil puk s Burianem a při zakončení byl faulován.

Při trestném střílení ale Herman jen trefil Kašíkovu lapačku.

Herman chválil tribuny: My i Zlín máme super fanoušky

Na druhé straně mohl snížit Maruna, ale trefil jen břevno.

Hosté se tlačili dopředu a byli aktivnější. Jenže Kotvan na útočné modré ztratil puk a nabídl brejk Vyrůbalíkovi. Jenže olomoucký kapitán na tyto situace není zvyklý a trefil jen Kašíka.

Mora dostala první přesilovku až v 37. minutě. Ale hned této výhody využila. Kombinace se sice Hanákům vůbec nedařila, ale Kohoutům pomohl Kubiš, když přihrál Lašovi a ten prostřelil Kašíka.

Třetí třetina začala pro domácí katastrofálně. Veselého nahození tečoval Bukarts a bylo to 2:1.

Ševci ožili, jenže jejich naděje na vyrovnání příliš dlouho netrvala. Při olomoucké přesilovce si Herman najel na levý kruh a umístil puk přesně k tyči. Kašík toho navíc přes vlastní clonící hráče moc neviděl.

Vzápětí mohl snížit Vlach, jehož do brejku vyslal Honejsek. Konrád však obětavým skokem znemožnil kličku zlínského útočníka.

Mora se v závěru nestáhla dozadu a aktivní hrou znemožnila vyjet Kašíkovi na střídačku. Kohouti slaví důležitou výhru!

HC Olomouc – PSG Zlín 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 8. Ostřížek, 37. Laš, 48. Herman (Laš, Vyrůbalík) – 41. Bukarts (O. Veselý). Rozhodčí: Hodek, Mrkva – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 2:3. Využití: 2:0. Diváci: 4553.

Olomouc: Konrád – Škůrek, Vyrůbalík, Jaroměřský, Ondrušek, Houdek, Rašner, J. Galvas – Skladaný, J. Knotek, Laš – T. Mikúš, J. Mikúš, Holec – Eberle, Ostřížek, Strapáč – Fořt, Herman, Burian. Trenéři: Venera a Tomajko.

Zlín: Kašík – Marušák, Kotvan, Matějíček, Žižka, Holomek, O. Horák, od 21. navíc Bořuta – Bukarts, P. Holík, O. Veselý – Kubiš, Chytil, Říčka – Honejsek, Roman Vlach, D. Šťastný – Gago, Podešva, Ondráček, od 21. navíc Maruna. Trenéři: Robert Svoboda a M. Hamrlík.

25.11.2016 VSTUP DO DISKUSE
Zloděj přepadl hernu v Olomouci
1

Lupič přepadl hernu v Olomouci. Nepoznáte ho na videu?

Muž zemřel při těžbě dřeva na Jívové

Arriva bude jezdit z Olomouce do Nitry každý den

Od soboty 1. dubna začnou jezdit vlaky Arrivy na trase Praha – Olomouc – Uherský Brod – Trenčín – Nitra každý den.

Vážná nehoda na tahu Olomouc - Přerov, čtyři zranění

Vážné nehoda se stala ve středu odpoledne na hlavním tahu mezi Olomoucí a Přerovem.

Olomouc i kraj ocenily nejlepší učitele. Tady jsou

V úterý 28. března, na Den učitelů, se v Šumperku rozdávalo ocenění Pedagog Olomouckého kraje. Cenu Učitel roku si převzali taky kantoři v Olomouci.

Kvůli tramvajím vzniknou na Nových Sadech tři světelné křižovatky

Tramvajová trať, která do tří let bude přepravovat cestující od Rooseveltovy ulice do nitra sídliště na Nových Sadech, bude křížit tři křižovatky se semafory.