Mora začíná doma jen na půl plynu. Hrozný zážitek, říká kouč

Olomouc – S prvními třetinami mají v posledních domácích zápasech problémy olomoučtí hokejisté. V duelech s Duklou Jihlava, Kadaní a Třebíčí měli vždy výrazně navrch hosté.

6.12.2011 1

Mora (v červeném) proti KadaniFoto: DENÍK/Martin Dostál

Mora tak může být ráda, že ze zmíněných utkání vytěžila sedm bodů. Nástupy do zápasů jsou totiž z olomoucké strany hodně vlažné.

S Duklou Kohouti úvodní dvacetiminutovku prohráli 0:1 a celé utkání 1:2 po samostatných nájezdech. Bezbrankovým výsledkem skončila první dvacetiminutovka s Kadaní.

Severočeši však šli do dvougólového vedení a Hanáci gólem v poslední sekundě skóre otočili na 3:2.

Také v sobotu v úvodní periodě měla daleko více šancí Horácká Slavia. Žádná se neujala a naopak domácí skórovali z jediné příležitosti a nakonec vyhráli 3:0.

Zatím Kohouti zápasy se špatnou první třetinou zvládají. Trenér Petr Fiala si však uvědomuje, že podobný přístup si hráči nemohou dovolit.

„Už jsme zrušili společné rozcvičky před zápasem a připadáte si jako na vojně. Otázka je, jestli se k tomu zase nevrátíme,“ řekl Fiala.

Zároveň přiznal, že podobné změny nejsou až tak důležité. Problém je především v hráčích.

„Je to v hlavách. Kanaďan se při rozbruslení nehne a do zápasu vlétne od první minuty,“ poznamenal Fiala.

Zároveň se vrátil k posledním domácím zápasům.

„Při zápasech s Jihlavou a Kadaní byla první třetina hrozný zážitek,“ dodal Fiala.

Marodka se vyprazdňuje

Olomoučtí hokejisté pro sobotní utkání nedali dohromady kompletní čtyři pětky, když ve čtvrtém útoku hráli jen Haas s Rácem. V průběhu utkání navíc kvůli zranění odstoupil Řípa.

„Nevypadá to, že by měl chybět dlouho. Několik zápasů ale asi hrát nebude. Je to jeden z nejdůležitějších hráčů,“ uvedl Fiala.

Mimo hru byli i Mikel s Dopitou, kteří to na tréninku zkoušeli, ale nakonec k zápasu nenastoupili. První utkání v sezoně odehrál útočník Tomáš Zbořil, který v druholigovém Přerově přispěl asistencí k výhře 4:1 nad Frýdkem-Místkem.

Naplno už trénuje další útočník Lukáš Kucsera.

„Je otázka dnů, kdy nastoupí. Měsíc už normálně trénuje. Nemělo by to už dlouho trvat a marodka se začne vyprazdňovat,“ věří Fiala.

6.12.2011 VSTUP DO DISKUSE 1

Celostátní setkání mládeže na Svatém Kopečku.
5

Setkání křesťanské mládeže přilákalo do Olomouce přes 8 tisíc lidí

Trenér Sigmy Václav Jílek
32

Fotbal tady konečně začíná dýchat, radoval se Jílek a chválil diváky

Nad Olomouckem budou burácet stíhačky i americké bombardéry

Mezinárodní cvičení Ample Strike 2017, při němž zaburácí na obloze tuzemské i zahraniční letouny a bitevníky, zaznamenají obyvatelé Libavé a okolí, kde je vytyčen jeden z operačních prostorů.

Naštvaný fanoušek rozbil v Olomouci okno bytu, pak se majitelce omlouval

Jediný incident musela řešit policie v souvislosti s bezpečnostním opatřením kvůli nedělnímu fotbalovému utkání mezi Sigmou Olomouc a Zbrojovkou Brno.

Divočina v olomouckém baru: běsnící host zmlátil bratra, pak demoloval zahrádku

Hádka mezi dvěma bratry se strhla v neděli v podvečer v jednom z olomouckých barů a skončila surovým napadením.