Hanáci v sérii prohrávali už 0:3 a ve středu museli nutně vyhrát.

Na Vysočině ale po dvou třetinách prohrávali už 0:2.

V závěrečném dějství ale dvěma brankami Zbořila a jednou trefou Ministra otočila a vrací čtvrtfinále do Olomouce.

Pátý zápase je na programu v sobotu od 17.00.

Do utkání vstoupili domácí s evidentní snahou ukončit sérii v nejsažším možném termínu. Olomoucká Mora působila v úvodním dějství hodně bezzubě, do šancí se dostávala pouze v přesilových hrách.

A i při nich to hostům vzadu skřípalo. Endál a po něm Němec se dostali při vlastním oslabení do samostatných úniků, ale ani jeden z nich nedokázal zvednout puk nad Pruskův levý beton.

Branky se dočkali Rebelové až ve 13. minutě, při závaru před olomouckou brankou, dotlačil puk do branky Švaňhal a domácí se ujali vedení – 1:0.

Velkou příležitost k navýšení náskoku měli brodští hráči v úvodu druhé třetiny, kdy hráli celé dvě minuty přesilovku pět proti třem, poté ještě klasickou dvouminutovou přesilovou hru, ale i když domácí prakticky celé čtyři minuty obléhali olomoucké obranné pásmo, druhý gól nepřidali.

Olomouc se v závěru osmělila k částečnému tlaku, ale mohli to být Rebelové, kteří mohli skórovat, ale Knotek v těsně blízkosti Pruska přestřelil. To co se nepovedlo jemu, o pár vteřin později napravil v přesilovce Endál, který se trefil mezi betony olomouckého Pruska – 2:0.

Obrat v třetím dějství

Ve třetí třetině už se domácí hráči nikam nehnali, čekali, co vymyslí Olomouc. Ta se dlouho těžko prosazovala. Ale nakonec se dočkala branky, která je ve 47. minutě vrátila zpátky do hry. Z nenápadné akce z dorážky snížil na 2:1 Zbořil.

Sázka na bránění výsledku se domácím nevyplatila, z nenápadné akce skóroval Černý a vyrovnal na 2:2. Olomouc ožila, v 56. minutě dokonce výsledek otočila, Zbořil si pohrál s obranou i brankářem Suchanem a dostal Hanáky do vedení. Domácí to ještě v závěru zkusili bez brankáře, stav se ale už nezměnil.

Ohlasy trenérů

„Vůbec jsme nezačali tak, jak jsme si představovali. Prohrávali jsme 2:0. Nakonec jsme otočili na 3:2, proto jsme s výsledkem spokojení. Konečně se nám povedlo v sérii vyhrát. Musím klukům poděkovat za bojovnost a za to, že to i za nepříznivého stavu nezabalili,“ prohlásil po zápase trenér olomouckých hokejistů Jan Tomajko.

„Vedli jsme 2:0. Vedení jsme ovšem ztratili po našich chybách, které zkušení olomoučtí hráči využili. Asi si nikdo nemohl myslet, že vyhrajeme 4:0, teď vedeme 3:1 a pořád máme pár zápasů na to, aby se nám povedlo sérii vyhrát,“ hlásí bojovně kouč domácího celku Petr Novák.

H. BROD – OLOMOUC 2:3

Stav série: 3:1

Branky a nahrávky: 13. Švaňhal, 40. Endál – 47. Zbořil (Šedivý), 54. Černý (Mikel), 56. Zbořil (Ministr). Rozhodčí: Trombík, Lacina – Rychlý, Hrbeček. Vyloučení: 7:8, navíc Tesařík (Olomouc) 5 minut a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 1850. Třetiny: 1:0, 1:0, 0:3.

Havlíčkův Brod: Suchan – Šenkeřík, Kempný, Morava, Sova, Pavlík, Vošmik, Soldán – Meidl, Němec, Endál – Vondráček, Knotek, Holec – Zohorna, Zábranský, Švaňhal – Ondráček, Stromko, Fiedler.

Olomouc: Prusek – Tesařík, Vyrůbalík, Koma, Ondrušek, Nedbálek, Mikel, Bartoň – Kucharczyk, Ministr, Szturc – Pekr, Brančík, Řípa – Kolouch, Domin, Zbořil – Šedivý, Černý, Polodna.