Mora nestačila na hokejisty Vrchlabí

VRCHLABÍ - Kompletní sedmnácté kolo první hokejové ligy se odehrálo na stadionech skupiny Západ. Moravským celkům se příliš nevedlo a výjimkou nebyl ani olomoucký tým. Mora prohrála na ledě nováčka z Vrchlabí 2:5.

1.11.2007

Richard Brančík čeká na přihrávku.Foto: DENÍK/Petr Pelíšek

Lepší úvod si ani Mora přát nemohla. Už v jednačtyřicáté sekundě přihrál Janáček puk Brančíkovi a ten poslal hosty do vedení. Domácí inkasovaný gól zaskočil, jenže hned ze své první šance dokázali srovnat, když odražený puk dostal za Sedláře Brynecký. Domácí hokejisté pak měli po většinu času puk na hokejkách, ale žádná ze šancí obou celků už brankou neskončila.

Okamžik ze 23. minuty může Hanáky mrzet. Ve vlastní přesilovce jim totiž zachytil rozehrávku na červené Přeučil a v nájezdu si s brankářem Sedlářem poradil. Za pět minut sice Meidl vyrovnal, ale remíza měla jepičí život. Neuplynulo ani půl minuty, když domácí diváky rozjásal tvrdou střelou Král.

V poslední třetině se Mora tlačila do vyrovnání, ale nedokázala využít ani téměř dvouminutovou přesilovku pěti proti třem. Místo toho přidal čtvrtou branku vrchlabský Kříž a v poslední minutě dokrášlil z trestného střílení skóre Král. „Domácí se rozhodně neukázali jako nějaký nováček, je to ostřílený tým. My jsme mohli uspět, ale srazil nás třetí gól, který přišel hned po našem vyrovnání,“ řekl Deníku vedoucí mužstva Jaromír Píchal.

Vrchlabí - HC Olomouc 5:2 (1:1, 2:1, 2:0)

Branky: 29. a 60. z tr. střílení Král, 7. Brynecký, 23. Přeučil, 57. Kríž - 1. Brančík, 28. Meidl. Rozhodčí: Fraňo - Podrazil, Žídek. Vyloučení: 8:7, navíc Zbořil (Olomouc) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1721.

HC Olomouc: Sedlář – Kříž, Ondrušek – Vyrůbalík, Bartoň – Zapletal - Janáček, Paška - Bouz, Ministr, Smejkal – Meidl, Brančík, Žajgla – Bordowski, Čuřík, Zbořil – Sršeň, Janečka, Knebl - Luňák. Trenéři Fiala a Vlk.