Mora urvala výhru 43 sekund před koncem prodloužení

Olomouc – To byla bitva! Dvakrát nad Vary vedli olomoučtí hokejisté, ale houževnatý soupeř dokázal vždy vyrovnat. Kohouti byli nakonec rádi za důležité vítězství 3:2 v prodloužení.

17.10.2014

Radost MoryFoto: DENÍK/Stanislav Heloňa

„Jsme rádi za dva body, ale to je jediné pozitivum. Bylo to katastrofální. Zápas jsme neodehráli podle našich představ. Za takovou hru by nás vloni diváci v první lize vypískali," byl kritický olomoucký trenér Jiří Dopita.

Mora začala tlakem a hned ve 3. minutě otevřela skóre. Houdek našel před brankou Ráce a ten puk tečoval do sítě. Ihned po buly se za karlovarskou obranu dostal Jergl, ale střílel vedle. Jenže to byla na dlouhou dobu poslední šance domácích.

Iniciativu rázem převzali Západočeši a hrálo se výhradně před olomouckou brankou. Energie si dokonce vynutila dvojnásobnou přesilovku, ale Trvaj si s ránami od modré poradil. Při střele Šmacha mu sice pomohlo břevno, dvě minuty před první sirénou už však nestačil na dorážku Skuhravého.

„V první třetině jsme si i díky přesilovým hrám vytvořili šance," okomentoval úvodní část karlovarský kouč Karel Mlejnek.

Hanáci se oklepali až v polovině zápasu. Závorka vyjel daleko z brány, ale Herman puk do opuštěné klece zasunout nedokázal. Hrňovu střelu od modré pak zastavilo břevno. Těsně před přestávkou se puk odrazil k Lašovi, jenže olomoucký útočník z bezprostřední blízkosti pálil nad.

„Od druhé třetiny převzal otěže soupeř. My jsme ale vzdorovali," řekl Mlejnek,

Ve třetí třetině domácí přidali na důrazu a snažili se vyhrát. Hrňa ani na dvakrát Závorku nepřekonal. Marosz však v přesilovce z nouze vystřelil od mantinelu, puk se odrazil k Hrňovi, který Moru poslal do vedení.

Jenže hosté vzápětí kontrovali. Po zmatcích v olomoucké obraně se trefil Šmach.

V prodloužení se do velké šance po špatném olomouckém střídání dostal Skuhravý. Ujel po pravém křídle a jeho střelu zlikvidoval Trvaj. „Venca Skuhravý po utkání říkal, že mohl popojet ještě dopředu. Ale takový je hokej," vrátil se Mlejnek k neproměněné šanci.

Minutu před koncem si domácí lavička vybrala oddechový čas a vyplatilo se. Rác nahodil puk před branku a od Cibákovy hokejky se kotouč odrazil do karlovarské svatyně. Do konce prodloužení zbývalo 43 sekund.

„Určité věci máme nacvičené, ale stejně jsme se k tomu nedostali. Gól padl po nahozeném puku. Kluci si musí uvědomit, že nepadají jen krásné góly," dodal Dopita.

Extraliga pokračuje 14. kolem již v neděli, kdy se Mora pokusí bodovat na Slavii.

HC Olomouc - HC Energie Karlovy Vary 3:2 v prodl. (1:1, 0:0, 1:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 3. Rác (Houdek, Marosz), 56. Hrňa (Marosz, Majeský), 65. Cibák (Rác) - 19. Skuhravý (D. Hruška, Redlihs), 57. Šmach (Skuhravý, Heizer). Rozhodčí: Fraňo, Pavlovič - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Diváci: 4321.
Olomouc: Trvaj - Majeský, Vyrůbalík, Houdek, Skrbek, Jaroměřský, Ondrušek, Rašner - Rác, Marosz, Cibák - Jergl, Patera, Buc - Hrňa, Herman, Laš - Kucharczyk, Matai, R. Dlouhý. Trenéři: Fiala a Dopita.
Karlovy Vary: Závorka - Harant, Sičák, J. Tomeček, Redlihs, Šmach, Deyl, T. Dvořák - Duda, Kverka ml., Vachovec - D. Hruška, Skuhravý, Heizer - V. Tomeček, Balán, Štals - Koblasa, R. Hruška, R. Pšurný - Gorčík. Trenéři: Mlejnek a Kverka st.

Cisterna rozbila svodidla a začala hořet. Nehoda ochromila D1 od Olomouce

VIDEO / Pět hasičských jednotek zasahovalo v sobotu před druhou hodinou odpoledne u hrozivě vypadající nehody na dálnici D1 mezi Olomoucí a Ostravou, a to poblíž sjezdu na Bělotín. Nákladní vůz s cisternou dostal z dosud nezjištěných příčin smyk, narazil do svodidel a začal hořet.

Letní Flora zve na setkání v Rajské zahradě, květiny i terakotovou armádu

VIDEO / Především záplavu pestrobarevných květů vrcholícího léta nabízí letní etapa mezinárodní květinové výstavy a zahradnického veletrhu Flora Olomouc.

Do olomouckých Smetanových sadů přijeli veteráni

VIDEO / Nablýskaní veteráni, vyrobení do roku 1964 zaplnili v sobotu dopoledne část Rudolfovy aleje v olomouckých Smetanových sadech. Konal se tradiční Svatokopecký okruh.