Domácí sice zásluhou Hampla skóre otevřeli již po pěti minutách, žádný domácí nápor se však nekonal. Hosté se ke střelbě dostávali především v přesilovkách, ale Kašíka si s dalekonosnými ránami poradil.

Hned po přestávce Pekr v oslabení ujel do brejku, ale ležícího Volkeho nepřekonal. O chvíli později puk před prázdnou brankou promáchl Herman. Od poloviny zápasu v olomoucké sestavě chyběl obránce Ondrušek. „Natáhl si sval, a tak odstoupil," upřesnil olomoucký trenér Jan Tomajko.

Domácí mohli před přestávkou přidat druhý gól. Švaňhal však sám před brankou nepřekonal Volkeho a mostecký gólman zázračně vychytal i ránu Diviše při nájezdu dvou na jednoho.

Kohouti zaspali úvod třetí dvacetiminutovky, ale Severočeši toho nedokázali využít. „Nebyli jsme tak nachystaní a málem se nám to vymstilo," přiznal Tomajko.

Hosté se snažili tlačit dopředu a Hanáci hrozili z brejků. Pojišťovací gól deset minut před třetí třetinou přidal Kucsera, který si vyjel z rohu a trefil se pod víko. Most mohl zápas ještě zdramatizovat. Prošek však v přesilovce Kašíka nepřekonal.

Olomoučtí hokejisté první čtvrtinu základní části uzavřou ve středu v Litoměřicích.

HC Olomouc – HC Most 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 5. Hampl (Králík), 50. Kucsera (Rác, Cartelli). Rozhodčí: Mrkva – Adamec, Poruba. Vyloučení: 5:3. Bez využití. Diváci: 832.

HC Olomouc: Kašík – Bartoň, Ondrušek, Lhotský, Valenta, Cartelli, Nedbálek, Houdek, Staněk – Pekr, Kucharczyk, Herman – Švaňhal, Diviš, Selingr – Králík, Kucsera, Hampl – Rác, Heža, Vodný.

HC Most: Volke – Parýzek, Hranáč, Pavlů, Charousek, Prošek, Čechura, Tomeček, Havelka – Rohan, Slavíček, Tauš – Vaněk, Polák, Klíma – Skvortsov, Adámek, Nedrda – Gengel, Bojer, Jurčík.