V posledních dvou zápasech ortodoxní levé křídlo nastupuje zprava. V utkání s Berounem dal branku a podílel se na obratu. Vlastně téměř. Jeho přihrávku si Medvědi srazili do sítě sami. „Dobrý gól do statistik,“ usmíval se po zápase, i když díky bitvám mezi mantinely ztratil zub.

Rozhovor

* Jak moc bylo obtížné otočit vývoj utkání?

Myjsme věřili od začátku, že to zvládneme. Beroun dobře bruslil, nebylo to lehké. Ale říkám, věřili jsme, že to v třetí třetině zlomíme, když to podruhé bylo 1:1.

* Dal jste branku, ale až tak velký podíl na ní nemáte, že?

Tak já jsem nahrával, ale Mini (Milan Ministr)mi řekl, že si to tam skopl gólman. Myslel jsem, že to dával Jirka Ondrušek, ale prý ne.

* Takže laciný gól do statistik?

No, dá se říct. Ale i kdyby byl kalhotami, tak se to bere. (úsměv)

* Většinu zápasu jste odehrál pro vás na nezvyklém pravém křídle. Dělá vám to nějaký problém?

Trenéři mě přesunuli napravo v první třetině v Chomutově. Odté doby jsem tam. Co jsem v Olomouci, už se mi stalo několikrát, že jsem byl přesunutý na pravé křídlo. Nějaký problém s tím nemám.

* Vysvětlovali vám trenéři důvod?

Ne.

* Po zápase říkal trenér Fiala, že jste po zranění, a levé křídlo je přeci jen bruslařsky náročnější. Mohlo by to tedy být deficitem v kondici?

Já jsem si myslel, že to je otázka kondice. Necítím se tak, jak bych měl. Vlevo se podstupuje hodně soubojů a to ubírá síly. Pak se kolikrát zastavím a není to ono.

* Vítězství nad Berounem jste museli vydřít i díky tomu, že jste se trápili v koncovce?

Bohudík jsme šance spálili až za stavu 3:1. Už to tak nebolelo, ale měli bychom tohle proměňovat. Nadruhou stranu je důležité, že jsme si šance vytvořili.

* Po soubojích v moravské skupině poznáváte náročnost české. Souhlasíte s názorem odborníků i veřejnosti, že česká je těžší? Například kdybyste měl srovnat kvality posledních Berounu a Šumperku?

Určitě je Beroun kvalitnější než Šumperk, co se týče bruslení a taktiky. Jestli je moravská těžší nebo lehčí? To si netroufám tvrdit. V každé skupině jsou kvalitní mančafty.