Úvod zápasu domácí prospali. Již ve 4. minutě poslal hosty do vedení Endál. Poté pravou tyč orazítkoval Kadlec a Endál vzápětí přidal druhý gól.

Domácí střídačka si hned na začátku zápasu vybrala oddechový čas.

„V nachystání na zápas jsme zcela propadli,“ musel uznat olomoucký trenér Jan Tomajko.

Domácí se zvedli až po přestávce. Ministr nejprve netrefil puk před prázdnou brankou, ale o chvíli později se z kontaktního gólu radoval Kucharczyk.

Snahu Mory však v polovině utkání utnul Holec. Ten pohodlně obkroužil olomouckou branku a prostřelil Pruska.

Kohouti se snažili zápas zdramatizovat, ale na začátku třetí třetiny se olomoučtí útočníci proti Suchanovi nedokázali prosadit. Udeřilo tak na druhé straně, když Endál zkompletoval hattrick.

Deset minut před koncem naději na vyrovnání vrátila domácím Vyrůbalíkova rána v přesilovce. Když Ministr v oslabení prostřelil Suchana, vypadalo to na drama. Jenže se žádné nekonalo. Mora se do tlaku nedostala a Rebel vítězství uhájil.

Čtvrtfinále pokračuje druhým zápasem v Olomouci již v sobotu od 17 hodin.

„Jsme rádi za vítězství, ale nebudeme nic oslavovat. Už teď se připravujeme na druhý zápas,“ řekl hostující kouč Petr Novák.

„Věříme, že odveta bude vypadat jinak,“ přidal se Tomajko.

HC Olomouc – HC Rebel Havlíčkův Brod 3:4 (0:2, 1:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 26. Kucharczyk (Domin, Polodna), 51. Vyrůbalík (Kucharczyk), 55. Ministr (Koma) – 4. Endál (V. Meidl, Šenkeřík), 6. Endál (Němec, V. Meidl), 32. Holec (Vondráček), 47. Endál (Němec, V. Meidl).
Rozhodčí: Trombík, Přikryl – Jureček, Rychlý. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1560.
HC Olomouc: Prusek – Tesařík, Vyrůbalík, Bartoň, Mikel Janáček, Nedbálek, Koma, Ondrušek – Pekr, Ministr, Kolouch – Hlinka, Černý, Polodna – Kucharczyk, Domin, Haluza – R. Meidl, Brančík, Řípa.
HC Rebel Havlíčkův Brod: Suchan – Morava, Sova, Pavlík, Vošmik, Krejčí, Kempný, Šenkeřík, Soldán – Vondráček, Holec, Zábranský – Švaňhal, Stromko, Zohorna – V. Meidl, Němec, Endál – Ondráček, Knotek, Fiedler.