Desáté místo uhájila Plzeň, která na Spartě vyhrála 3:2 po samostatných nájezdech. Kohouti tak sezonu z povinnosti dohrají ve skupině o umístění.

„Chtěli jsme play-off. Tři body nám chybí, ale které to byly, těžko říct. Během sezony jsme jich rozdali strašně moc. Play-off jsme chtěli, ale jako propadák bych sezonu nehodnotil. K tomu krůčku nám chybí hráč, který bude v první dvacítce kanadského bodování a produktivní první pětka," řekl olomoucký trenér Zdenk Venera.

Od začátku bylo na ledě rušno. Kohouti se gólu dočkali po střele Jaroměřského od modré.

Po přestávce aktivitu převzala Kometa, udeřili však domácí. Vlach se při přečíslení snažil najít Hermana, Bartejs si ale puk nešťastně srazil do vlastní branky.

Dvougólový náskok však Kohouti do druhé přestávky neudrželi. V přesilovce na modré napřáhl Ondřej Němec a bylo to 2:1. A mohlo být ještě hůř, když Vondrážek z brejku v oslabení trefil tyč.

Na začátku třetí třetiny důrazný Sundher vrátil Moře dvougólový náskok, jenže rozhodčí předčasně přerušil hru. A naopak Dočekal projel mezi třemi olomouckými hráči a prostřelil Konráda.

„Rozhodující moment byl neuznaný gól na 3:1 a vyrovnání," měl jasno Zdeněk Venera.

Mora se snažila jít znovu do vedení a dostala se do tlaku. Jenže Vojtěch Němec zachytil puk těsně před brankovou čarou.

Dvě minuty před třetí sirénou zamířil Konrád na střídačku.

„Nechtěli jsme se zajímat o ostatní výsledky. Chtěli jsme za každou cenu uhrát tři body. Proto jsme odvolali gólmana. Nakonec by nám ani tři body nestačili," konstatoval Zdeněk Venera.

Ale skóre se neměnilo. Bez ohledu na další výsledky bylo jasné, že si Mora play-off nezahraje.

V prodloužení gól nepadl, a tak rozhodovaly nájezdy. V nich uspěli Vlach s Eberlem a Kohouti získali bonusový bod.

ČTĚTE VÍCE: Kapitán Mory Vyrůbalík: Zklamání? Prohráli jsme doma moc zápasů

HC Olomouc - HC Kometa Brno 3:2 po sam. nájezdech (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 15. Jaroměřský (Burian), 33. Roman Vlach (Herman), rozhodující nájezd Roman Vlach - 38. O. Němec (Brabenec, M. Kvapil), 47. Dočekal (Mallet, Nečas). Rozhodčí: Hejduk, Mrkva - Barvíř, Blümel. Vyloučení 3:6. Využití 0:1. Diváci: 5500 (vyprodáno).
Olomouc: Konrád - Škůrek, Vyrůbalík, Jaroměřský, Rašner, J. Galvas, Ondrušek - Skladaný, J. Knotek, Laš - Eberle, Sundher, Burian - Roman Vlach, Herman, Holec - T. Mikúš, P. Mrázek, Matai. Trenéři: Venera a Tomajko.
Brno: Čiliak - O. Němec, Bartejs, Kováčik, Gulaši, L. Zábranský ml., Malec, Šnajnar, Trška - Vondráček, J. Hruška, M. Kvapil - Haščák, V. Němec, J. Káňa II - Mallet, H. Zohorna, Dočekal - Horký, Nečas, Brabenec. Trenéři: L. Zábranský st., Pešout, Pokorný a Haken.