V úvodu sice při přesilovce zahrozili hosté, ale pak převzali iniciativu Hanáci. Druhý útok vytvořil před chomutovskou brankou závar a Janáček puk umístil přesně k tyči – 1:0.

Poté sice Kucharczyk proti Hanuljakovi neuspěl, ale Ministr předvedl parádu sezony. Centr prvního útoku si z chomutovských hráčů udělal slalomové tyče a puk zasunul pod víko. Třetí gól mohl před první sirénou ještě přidat Brančík. Z nájezdu sice překonal chomutovského gólmana, ale z brankové čáry puk vyhodil obránce Prošek.

Mora toho záhy litovala. Na začátku druhé třetiny přesilovku využil Pulpán. „Důležité ale bylo, že jsme stále hráli svůj hokej,“ upozornil olomoucký trenér Jan Tomajko.

Kohouti se totiž nesesypali a byli stále nebezpeční. Na začátku třetí dvacetiminutovky domácí přečkali oslabení a hned vzápětí udeřili. Šedivý projel přes celé hřišě a zvýšil na 3:1.

Jenže vzápětí vstřelil kontaktní gól Davídek a favorit vycítil šanci. I když se Severočeši tlačili dopředu, do šancí se dostávali domácí. Kucharczyk ani Haluza však proti Hanuljakovi neuspěli. Minutu a půl před koncem hostující gólman opustil branku, ale Kohouti náskok udrželi.

HC Olomouc – KLH Chomutov 3:2 (2:0, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 8. Janáček (Domin), 14. Ministr (Šedivý), 42. Šedivý (Kucharczyk) – 21. Pulpán (Bombic), 45. Davídek (Seman). Rozhodčí: Svoboda – Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Diváci: 850.
HC Olomouc: Žigárdy – Ondrušek, Mikel, Janáček, Vyrůbalík, Nedbálek, Bartoň, Bořuta – Šedivý, Ministr, Zbořil – Haluza, Domin, Kucharczyk – Černý, Brančík, Řípa – Meidl, Pekr, Polodna. KLH Chomutov: Hanuljak – Prošek, Pavlas, Havíř, Mudroch, Pulpán, Bombic, Mucha – Selingr, Skořepa, Horna – Hluchý, Kůs, Jíra – Seman, Sikora, Davídek – Kuběna, Zucker, Radulay.