V úvodu přitom byli domácí rádi, že neinkasovali. Při olomoucké přesilovce ujel Najdek, ale nájezd neproměnil.

Hosté neproměněné šance litovali o chvíli později, když se po rychlém protiútoku prosadil Sakrajda. V polovině třetiny navíc Zbořil zužitkoval přečíslení dvou na jednoho.

Poruba se nevzdávala a před Žigárdym bylo horko. Gólman však svůj tým podržel.

„Kdybychom v první třetině dali jeden dva góly, utkání by se vyvíjelo možná trochu jinak,“ posteskl si nad špatnou produktivitou hostující trenér Jan Vavrečka.

V polovině utkání sice Řípa dal třetí gól, ale Poruba se vrátila do zápasu brankou Hubáčka. Aktivitu hostů ale za necelou minutu utnul gól Sakrajdy. „Vedení 4:1 jsme si zajistili díky pohotovosti. Na šance to bylo vyrovnané,“ řekl domácí trenér Petr Fiala.

V závěrečném dějství na ledě jasně dominovali domácí, čehož dvěma góly využil Sršeň.

„Dohrávali jsme sice v exhibičním tempu, ale exhibice to nebyla. O to je vítězství cennější,“ dodal Fiala.

HC Olomouc – Poruba 6:1 (2:0, 2:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 7. Sakrajda (Vyrůbalík), 10. Zbořil (Brančík, Smejkal), 32. Řípa (Čuřík, Ondrušek), 39. Sakrajda (Čuřík, Řípa), 44. Sršeň (Luňák, Ostrčil), 56. Sršeň (Žajgla, Luňák) – 38. Hubáček (Urban, Suchý). Rozhodčí: Minář – Machálek, Škach. Vyloučení: 7:5. Bez využití. Diváků: 1200.

HC Olomouc: Žigárdy – Kříž, Mrázek – Bartoň, Vyrůbalík – Kudělka, Ondrušek – Davídek, Ministr, Bordowski – Smejkal, Brančík, Zbořil – Sakrajda, Čuřík, Řípa – Sršeň, Luňák, Žajgla. Trenéři: Fiala a Vlk.

HC Poruba: Iláš – Ovčačík, Suchý – Ovšák, Vnenk – Holík, Tesářek – Falter, Vajda – Červenka, Najdek, Kolařík – Szturc, Hubáček, Urban – Mocek, Holuša, Janečka – Bartošek, Zdeněk, Niec. Trenér: Vavrečka.