Mora ovládla souboj o druhé místo

Ústí nad Labem, Olomouc – Souboj o druhé místo suverénně ovládli olomoučtí hpkejisté, když v Ústí vyhráli 4:1. O cenné výhře Mora rozhodla během devíti minut druhé třetiny, kdy vstřelila tři góly.

15.12.2012

Mora u puku. Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jiří Kopáč

V sestavě Kohoutů se poprvé představil obránce Kotvan, který bude na Hané působit v rámci střídavých startů ze Zlína. Naopak na soupisce chyběl bek Houdek.

První třetina skončila bez branek, když své šance nevyužili Handlovský a na straně hostů Švaňhal s Kucharczykem.

Skóre se měnilo hned po přestávce. Ondrušek v přesilovce našel Koloucha, jenž z bezprostřední blízkosti prostřelil Koutského. Druhou pojistku po přečíslení přidal Vodný. V polovině zápasu navíc třetí trefu zaznamenal Kucharczyk.

Domácí lavička reagovala oddechovým časem, po kterém Koutského v brance nahradil Petrásek. Jenže domácí se nijak nevzpamatovali. Naopak v úvodu třetího dějství přidali Hanáci čtvrtý gól zásluhou Kucsery. V závěru už jen Čermák připravil Kašíka o čisté konto.

HC Slovan Ústečtí Lvi – HC Olomouc 1:4 (0:0, 0:3, 1:1)

Branky a nahrávky: 53. Čermák (Sklenička, Holomek) – 21. Kolouch (Ondrušek, Selingr), 26. Vodný (Švaňhal, Rác), 29. Kucharczyk (Bartoň), 45. Kucsera (Valenta).

Rozhodčí: Horák, Pražák – Jílek, Šperl. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:2. Diváci: 1569.

HC Slovan Ústečtí Lvi: Koutský (29. Petrásek) – Poživil, Holomek, Pavlík, Sklenička, Brož, Špelda, Grin, Černý – Kovář, Roubík, Ludvík – Lapšanský, Havlíček, Handlovský – M. Čermák, Sýkora, Přeučil – Tůma, Meidl, Boháč.

HC Olomouc: Kašík – Bartoň, Ondrušek, Kotvan, Valenta, Janáček, Staněk, Nedbálek, Škůrek – Pekr, Řípa, Herman – Kucharczyk, Kucsera, Hampl – Kolouch, Diviš, Selingr – Rác, Švaňhal, Vodný.

15.12.2012 VSTUP DO DISKUSE

Takto vypadá klokan Kuki, který utekl chovateli až z Mohelnice. Objevil se v minulých dnech poblíž Jihlavy.

Klokan utekl chovateli z Mohelnice, objevil se v Jihlavě

Hitem letošní letní etapy Flory 2017 je výstava terakotové čínské armády.
17

Letní Flora zve na setkání v Rajské zahradě, terakotovou armádu i řadu hvězd

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Chcete mít přehled o kulturních, sportovních a dalších akcích ve všech regionech? Pak navštivte naši stránku www.tipydeniku.cz, kde najdete fůru inspirace co podniknout nejen o víkendu.

Pekárek: Na tuto úroveň už by se basket v regionu těžko vracel

/ROZHOVOR/ Značnou krizí si v loňském roce prošli basketbaloví Orli z Prostějova. Tým z české nejvyšší souteže nakonec zanikl a na Hané se zrodil nový subjekt – Basketbal Olomoucko. Klub získal licenci pro Kooperativa NBL od zaniklého Prostějova a na stejném místě jako loni se tak budou hrát znovu zápasy domácí basketbalové elity.

Pedagogové se učí, jak připravit výuku tak, aby mělo šanci učit se každé dítě

Podpora rozvoje dětského čtení, čtenářské gramotnosti a přípravy výuky tak, aby mělo šanci učit se skutečně každé dítě ve třídě. Jak na to, zjišťují až do soboty 19. srpna pedagogové na Letní škole pro učitele v Hrubé Vodě, místní částí Hluboček na Olomoucku.