Kohouti do poloviny zápasu prohrávali 0:1, pak se ale rozstříleli a soupeři nadělili šest branek.

Série pokračuje na hradeckém ledě již v úterý.

Úvod zápasu se dvěma tisícovkám diváků na hradeckém stadionu musel líbit. Už v 6. minutě využil Švagrovský zmatek před Kašíkem a otevřel skóre.

Nabuzení domácí si pak připravili několik dalších možností, ale ty už zůstaly nevyužity. Ani olomoučtí hokejisté nezaháleli, ale dlouho ztroskotávali na vlastní nepřesnosti v zakončení, nebo gólmanu Luňákovi.

Zlom přišel v polovině zápasu. Říha promarnil obrovskou šanci a z rychlého brejku srovnal účty Hampl. Za jednadvacet vteřin pláchl do brejku Rác a totálně změnil vývok utkání.

Olomouc od té doby diktovala tempo. Rác přidal šťastnou třetí branku, a když v úvodu třetí třetiny překonal Luňáka počtvrté Vodný, bylo rozhodnuto. Hanáci si i nadále užívali propustné defenzivy a přidali ještě další dvě branky.

Nejprve se trefil Kolouch a pět minut před třetí sirénou skóre uzavřel Řípa. Druhý olomoucký útok ve složení Rác, Kolouch, Vodný odehrál excelentní zápas, když byl u čtyřech gólů Hanáků.

Čtvrtfinálová série pokračuje čtvrtým zápasem již v úterý opět na hradeckém ledě.

Královští Lvi Hradec Králové – HC Olomouc 1:6 (1:0, 0:3, 0:3)

Branky a nahrávky: 6. Švagrovský (Tvrdík, Kubica) - 30. Hampl (Ondrušek), 30. Rác (Kolouch, Vodný), 35. Rác (Vodný), 45. Vodný (Kolouch, Rác), 51. Kolouch (Vodný, Valenta), 55. Řípa (Diviš, Rác). Rozhodčí: Wagner, Doležal – Guth, Rittich. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:0. Diváci: 2109. Stav série: 1:2.

Hradec Králové: Luňák – Čáp, Vágner, Chmelíř, Roupec, Čížek, Drtina, Hendrich, Zukal – Valášek, Brož, Říha – Švagrovský, Tvrdík, Kubica – Budínský, Macháň, Haluza – Půlpán, Kadlec, Berger. Trenér: Jiří Kučera.

HC Olomouc: Kašík – Bartoň, Ondrušek, Kříž, Staněk, Kadela, Valenta, Lhotský, Janáček – Diviš, Řípa, Hampl – Rác, Kolouch, Vodný – Herman, Dopita, Selingr – Švaňhal, Králík, Rufer. Trenéři: Petr Fiala a Jan Tomajko.