Olomouc - (VIDEO ZE ZÁPASU + FANS) Olomoučtí hokejisté v pondělí dosáhli na pomyslnou korunu prvoligových králů Moravy. V posledním kole základní části doma porazili Sarezu Ostrava a vyhráli tak východní skupinu soutěže.

11.2.2008

Ostravský brankář Čech zasahuje před olomouckým útokem.Foto: DENÍK/Petr Pelíšek

Vzávěrečném utkání proti Sareze ale museli dotahovat dvougólový náskok. Mora tak přímo postupuje do čtvrtfinále, které na olomouckém stadionu začíná 24.února.

Hosté sice do Olomouce přijeli později a měli kratší rozbruslení, úvod zápasu jim vyšel náramně. Nejprve se vpřesilovce trefil Červenka a vdalší minutě zvýšil Stránský.

V čase 4:18 tak Ostrava vedla už 2:0.

„Když se čeká na soupeře, na tým to má negativní vliv,“ řekl ke katastrofálnímu úvodu olomoucký trenér PetrFiala.

Domácí se vrátili do zápasu zásluhou čtvrtého útoku. Po rychlé kombinaci nemohl prázdnou branku netrefit Janečka.

Po přestávce svůj tým podržel Žigárdy, jenž zlikvidoval brejk Duška. Vdalším půběhu Hanákům pomohlo časté vylučování hostů. Právě vpřesilovce domácí vyrovnali. Luňák přihrával před branku, ale ostravský gólman Čech si puk srazil za vlastnízáda.

Olomoucký tlak pokračoval, ale vítězný gól padl po rychlém brejku. Brančík přihrál Žajglovi, jenž se zprvní trefil. Hosté mohli ještě vzávěru vyrovnat, ale Žigárdy Nováka vychytal.

„Do zápasujsme vstoupili velmi špatně. Pak jsme se ale začali zvedat a navíc nám pomohlo tolik vyloučených ostravských hráčů,“ uvedlFiala.

HC Olomouc – Sareza Ostrava 3:2

Třetiny: 1:2, 1:0, 1:0

Branky a nahrávky: 12.Janečka (Luňák, Vrdlovec), 36.Luňák (Brančík, Štach), 47.Žajgla (Brančík, Luňák)– 4.Červenka (Najdek), 5.Stránský (Gelačák). Rozhodčí: Kubeš– Čížek, Špringl. Vyloučení: 3:10, navíc Mocek 10minut, Hubáček do konce zápasu (oba OV). Využití: 1:1. Diváci:2000.

Olomouc: Žigárdy – Kříž, Nedbálek – Stach, Vyrůbalík – Ondůšek, Paška – Jurdič – Davídek, Ministr, Bouz – Ondráček, Brančík, Žajgla – Bordowski, Čuřik, Zbořil – Janečka, Vrdlovec, Luňák. Trenéři Petr Vlk a Petr Fiala.

Ostrava: Čech – Ovšák, Buček, Gelačák, Tesařík, Vajda, Vnenk – Červenka, Najdek, Zdeněk – Dušek, Řípa, Mikula, Urban – Novák, Tomis, Mocek – Hubáček, Glas, Bartošek. Trenér Jan Vavrečka.

Hokej u sousedů:

Draci vedli v Brně 2:0, ale vrací se s porážkou

11.2.2008 VSTUP DO DISKUSE

Prostor bývalého obchodu na Dolním náměstí v Olomouci se mění na kulturní prostor s divadlem, galerií i kavárnou
7

Na nové divadlo v Olomouci lidé poslali už téměř 550 tisíc

16

Dálnice na Kokory odložena? Fámy, chystají se výkupy a povolení

Za tragickou srážku letounů mohlo nedodržení odstupu

Za loňskou tragickou srážku dvou ultralehkých letounů u Dlouhé Loučky mohlo nedodržení bezpečného odstupu strojů a let v příliš malé výšce nad zemí. Vyplývá to ze závěrečné zprávy Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod (ÚOZPLN).

Olomoucký Activityfest přilákal stovky návštěvníků

Třetí ročník Activityfestu Olomouc pobavil tuto sobotu několik set lidí lidí. I přes chladnější počasí se ve Smetanových sadech sešli zájemci o volnočasové aktivity a zdravý životní styl.

AUTOMIX.CZ

Škoda zvažuje sporťák inspirovaný legendárním "erkem". Jak by mohl vypadat?

Česká automobilka Škoda v minulých letech získala pověst výrobce především praktických vozů, které nabízejí řadu chytrých nápadů. V poslední době se ale značka snaží také působit emotivně. I proto zvažuje sportovní auto, které bude inspirované legendárním kupé 110 R ze 70. let.

Buchta vtipkoval: Baník v lize do šestého místa? My tedy asi o titul

Po dlouhé době mohl brankář Sigmy Miloš Buchta zažít bouřlivou atmosféru, jakou pamatuje třeba ze svého působení v Rumunsku.