Do olomoucké sestavy se sice z marodky vrátili obránci Cartelli s Jaroměřským, ale jinak Kohouti nastupovali v hodně poslátané sestavě. Vypomáhat tak musela řada třineckých hráčů na střídavé starty.

Hned na začátku zahrozili domácí, ale Gajovský v zakončení přesný nebyl. Naopak Hanáci v přesilovce otevřeli skóre. Drtil pálil o modré a Knotek dorážel. O chvíli později se hosté radovali z druhého gólu, který však rozhodčí pro kopnutí puku nohou neuznal.

Severočeši odpověděli ve druhé třetině. V přesilovce napřáhl Gajovský a vyrovnal. Stejný hráč pak v polovině zápasu střelou pod břevno skóre otočil.

Jenže Mora ještě před druhou sirénou dokázala dvakrát odpovědět. Nejprve se v přesilovce trefil Herman a poté střelu Staňka tečoval Růžička.

Na začátku třetí dvacetiminutovky však chybovala olomoucká defenziva a Gajovský zkompletoval hattrick. Mora šla opět do vedení po dorážce Hermana. Olomoučtí střelci červené světlo za kadaňskou brankou rozsvítili i popáté, ale rozhodčí Bejček nakonec gól neuznal.

Minutu a půl před třetí sirénou domácí odvolali gólmana Strmeně a vyplatilo se. Na modré napřáhl Prošek a prostřelil Vošvrdu. V prodloužení olomouckou zkázu dokonal Karel Ton. Do nájezdů zbývalo 32 sekund!

SK Kadaň – HC Olomouc 5:4 pp (0:1, 2:2, 2:1 – 1:0)

Branky a nahrávky: 27. Gajovský (Chlouba, Trefný), 30. Gajovský (Jíra, Trefný), 45. Gajovský (Ton), 60. Prošek (Jíra), 65. Ton (Trefný, Jíra) – 11. Knotek (Drtil, Vodný), 36. Herman (Kucharczyk), 39. Růžička (Staněk, Vodný), 52. Herman (Kucharczyk). Rozhodčí: Bejček – Rozlílek, Hynčica. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:3.

SK Kadaň: Strmeň – Opalek, Pavlas, Prošek, Stehlík, Trefný, Szakal, Kopáč – Hromas, Kůs, Gajovský – Ton, Hanták, Jíra – Jakub Novák, Chlouba, Hammerbauer – Chrpa, Lukáš Novák, Mainer – Hlava.

HC Olomouc: Vošvrda – Cartelli, Ondrušek, Jaroměřský, Janáček, Drtil, Kadela, Staněk, Foltýn – Diviš, Matúš, Kindl – Kucharczyk, Růžička, Selingr – Heža, Herman, Crhák – Rác, Knotek, Vodný. Trenéři: Jiří Dopita a Petr Fiala.