Mora má první mečbol, vede už 3:0

Jihlava, Olomouc – Olomoučtí hokejisté vyhráli i třetí zápas čtvrtfinálové série. V Jihlavě sice Mora prohrávala 0:2, ale skóre v prodloužení otočila. O postupu do semifinále mohou Hanáci rozhodnout již v pátek na Vysočině.

25.2.2010

Mora se radujeFoto: DENÍK/Miroslav Mazal

Domácí ve 13. minutě otevřeli skóre, když zužitkovali tlak po přesilovce. Ještě do přestávky hráli hosté dvě početní výhody, ale ani jednu nevyužili.

Hned na začátku druhé třetiny domácí využili přesilovku, když byl znovu úspěšný Čachotský. Hosté však odpověděli vzápětí, když Černý proměnil brejk a v sérii se trefil již popáté.

„Začali jsme opatrně, ale naštěstí jsme se brzy vrátili do zápasu a po gólu jsme měli víc ze hry,“ řekl sportovní manažer Mory Josef Podlaha.

Mora navíc dokázala vyrovnat, když při přesilovce Ministr ke skórování vyzval Haluzu.

Ve třetí třetině chyběly větší šance s výjimkou břevna Haluzy. Skóre se neměnilo, a tak se prodlužovalo. Prodloužení však po dvou a půl minutách ukončil Zbořil.

Ten přitom v sezoně moc gólů nedává.

„Ale zasloužil si to. Makal, dřel, dostal se do šancí. V prodloužení sebral puk v rohu našeho obranného pásma a projel přes celé hřiště až k jihlavské brance,“ popsal Podlaha rozhodující gól.

HC Dukla Jihlava - HC Olomouc 2:3 pp (1:0, 1:2, 0:0 – 0:1)

Branky a přihrávky: 13. Čachotský (Bakus, Hodek), 23. Čachotský (Ficenc) – 25. Černý (Koma), 36. Haluza (Ministr), 63. Zbořil.

Rozhodčí: Minář, Kubičík - Brabec, Chocholouš. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. Diváci: 2103. Stav série: 0:3.

HC Dukla Jihlava: Řehoř - Dobrovolný, Ficenc, Staněk, Chvátal, Takáč, Zelený, Kašpar, Posmyk - Hodek, Bakus, Čachotský - Szturc, Zeman, Krupka - Man, Bezděk, Suk - Rytnauer, Hrbatý, Polcar. Trenéři: Mejzlík a Augusta.

HC Olomouc: Hylák – Mikel, Nedbálek – Koma, Vyrůbalík – Lhotský, Ondrušek – Bartoň – Davídek, Ministr, Haluza – Černý, Brančík, Polodna – Řípa, Kucharczyk, Tomajko – Mikšan, Venkrbec (31. Čuřík), Zbořil. Trenéři: Fiala a Vlk.