Mora byla Kometě po dvě třetiny vyrovnaným soupeřem

Brno/Olomouc -/ROZŠÍŘENO/ Dvě třetiny držela Mora naději na dobrý výsledek vBrně. Po čtyřiceti minutách olomoucký tým prohrával sKometou vutkání 41. kola 1. hokejové ligy těsně 1:2, navíc měl vprostřední části duelu více šancí. Jenže poslední perioda, ta vyzněla lépe pro domácí tým.

12.1.2009
Fotogalerie
8 fotografií

Kometa Brno – HC Olomouc 5:1Foto: Deník/Jiří Salik Sláma

Před téměř pěti tisícovkami diváků patřil úvod hostům. Byli častěji u puku, ale nedokázali se dostat do dobrých střeleckých situací. V 8. minutě ztratili hráči Mory při útočném snažení kotouč, do brejku ujeli Černý s Kostourkem.

Ještě do první sirény bylo srovnáno. V 17. minutě exbrněnský Mikšan ještě šanci nevyužil, ale dorážka Ministra byla přesná.

Ve druhé třetině měli velké šance nejprve Hanáci. Ministr trefil břevno, pak neproměnil brejk Řípa. A Kometa trestala. Ve 36. minutě ještě Vondráček na brankáře Žigárdyho nevyzrál, ale jeho opakovaná střela už byla gólová. Do přestávky zaujala diváky jen boxerská vložka Jana Mikela a Lubomíra Korhoně.

Třetí část utkání se hostujícímu týmu moc nepodařila. Už ve 43. minutě zvýšil náskok Komety Padělek. V 57. minutě bylo definitivně rozhodnuto. Trestné střílení proměnil Kostourek. V závěrečné minutě řádné hrací doby Hanáci inkasovali ještě jednou.

„Výsledek 5:1 je pro nás poměrně krutý. Dvě třetiny jsme hráli s Kometou vyrovnaný hokej, ale pak přišel gól a přísný nájezd a to rozhodlo. Dnes jsme předvedli dobrý výkon na hraně našich možností,“ řekl po utkání trenér Mory Petr Fiala.

Kometa Brno – HC Olomouc 5:1(1:1, 1:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 8. Kostourek (Černý), 36. Vondráček (Liščák, Sedlák), 43. Padělek (Polodna, Korhoň), 57. Kostourek tr. Střílení, 60. Polodna (Sedlák) – 17. Ministr (Mikšan, Kříž). Rozhodčí: Kočí – Jureček, Pala. Vyloučení: 7:7.Bez využití. Diváci: 4766.

HC Kometa Group: Hylák – Zubíček, Lhotský, Houdek, David, Morava, Křetinský, Kempný, Protivný – Polodna, Padělek, Korhoň – Brabenec, Kostourek, Černý – Vondráček, Liščák, Sedlák – Barklík, Švagrovský, Haluza. Trenér: V. Kýhos.

HC Olomouc: Žigárdy – Ministr, Smejkal, Slížek, Brančík, Paška, Řípa, Davídek, Ondrušek, Zbořil, Kříž, Vyrůbalík, Nedbálek, Sršeň, Ostrčil, Vlk, Bartoň, Mikšan, Žajgla, Mikel. Trenér: P. Fiala.

Autor: Petr Pelíšek

12.1.2009 VSTUP DO DISKUSE

Koncept vozu Jaguar I-PACE představený na ženevském autosalonu v březnu 2017

První elektromobil od Jaguaru bude mít součástky z Olomouce

Hasiči a záchranáři vyprošťovali v Seničce dělníka, kterého ve výkopu zasypala zemina
6

Dělníka na Olomoucku zasypala zemina, letěl pro něj vrtulník

V Olomouci se "zjevil" památník Petra Bezruče. Skrýval jej keř

Správci olomouckých parků se při jarních úpravách pustili s pilami i do rododendronu, který dlouho skrýval před světem památník Pěvci Slezských písní od Petra Bezruče.

Miss středních škol: Chtěla jsem také stát na pódiu, tak jsem se přihlásila

ROZHOVOR / Novou MissOK je od pátku Lucie Henslová z Olomouce. I přes úspěch v soutěži krásy středních škol Olomouckého kraje se chce sedmnáctiletá studentka Gymnázia Čajkovského soustředit hlavně na vzdělání.