Utkání začali lépe hosté. Rác ale v přesilovce netrefil poloprázdnou branku. Na druhé straně proti Kůsově střele předvedl bravurní zákrok Halász. Těsně před přestávkou se do brejku dostal Pekr, Halász jej však vychytal.

Po přestávce Kohouti přečkali dvojnásobné oslabení a již ve čtyřech se dostal Hampl do samostatného nájezdu. Po faulu bylo nařízeno trestné střílení, které ale olomoucký útočník neproměnil. Další šanci zahodil Rác.

Skóre tak otevřeli Severočeši. Seman se dostal do brejku a uspěl. Kohouti v polovině utkání vyrovnali, když Vodný využil zaváhání kadaňské obrany. „Našimi chybami jsme Olomouc dostali do hry," řekl kadaňský trenér Zdeněk Skořepa.

Herman mohl ihned přidat druhý gól, Hanuljak ho ale vychytal. Těsně před druhou sirénou si Hanáci v přesilovce vytvořili velký tlak, ale puk dvakrát zastavila tyč. „Ve druhé třetině jsme měli poměrně dost šancí. Mohli jsme zápas rozhodnout," litoval olomoucký trenér Petr Fiala.

Na začátku třetí dvacetiminutovky se Kohouti dočkali po Bartoňově teči druhého gólu. Kadaň ale vyrovnala při vlastním oslabení. Do konce normální hrací doby ani v prodloužení se skóre neměnilo, a tak rozhodovaly samostatné nájezdy. V nich uspěli oba domácí střelci Seman i Gajovský a získali dva body.

„Neodehráli jsme ale špatný zápas. Venku se nám ale v této sezoně moc nedaří a máme co zlepšovat," uvědomuje si Fiala.

SK Kadaň – HC Olomouc 3:2 SN (0:0, 1:1, 1:1 – 0:0)

Branky a nahrávky: 26. Seman (Hafenrichter), 50. Schmidt (Gajovský, Ondřej), rozh. náj. Seman – 30. Vodný, 43. Bartoň (Řípa, Herman). Rozhodčí: Pražák – Bosák, Šmika. Vyloučení: 3:6. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 270.

SK Kadaň: Hanuljak – Macháček, Pavlas, Trefný, Mazanec, Opalek, Szakal, Schmidt, Kolčava – Hafenrichter, Gajovský, Ondřej – Stoklasa, Kůs, Seman – Ton, Hanták, Chlouba – Andres, Račuk, Mainer.

HC Olomouc: Halász – Bartoň, Staněk, Lhotský, Nedbálek, Cartelli, Houdek, Janáček – Pekr, Řípa, Herman – Hampl, Diviš, Selingr – Rác, Kucharczyk, Vodný.