První třetinu překvapivě vyhráli Hanáci. Na modré vystřelil švihem Martin Vyrůbalík a jeho střela se zastavila až o síť Koutského branky, který přes hradbu clonících hráčů nic neviděl.

Ve druhé části domácí o něco zvýšili aktivitu, ale mohli to být Hanáci, kdo mohl vstřelit druhou branku. V polovině utkání napřáhl v přesilové hře na modré Chmelíř a jeho střelu odrazila přesně postavená Koutského tyč.

Ještě v téže početní převaze musel domácí brankář zasáhnout s vypětím všech sil proti nebezpečné Brančíkově střele. Nedáš, dostaneš se potvrdilo v polovině utkání, kdy vyrovnal Cetkovský.

Po druhé přestávce se tlak Východčechů ještě zvýšil, ale Žigárdy dlouho odolával. Olomouckým hokejistům svitla naděje při dlouhé přesilovce pět na tři. Tu ale neproměnili a domácí je za to potrestali. Nejprve se trefil Domin, o minutu později při dvounásobné přesilovce Karlíček a skóre uzavřel Sakrajda.

Olomoučtí hokejisté tak stejně jako ve středu doplatili na nevyužitou přesilovku pět na tři. „Když jsme měli šanci v přesilovce pět na tři vstřelit vedoucí branku, tak jsme selhali. Přesilovku jsme sehráli špatně, neměli jsme v ní prakticky ani šanci. Za chvíli nato domácí dali vedoucí gól, pak využili stejnou výhodu a bylo prakticky rozhodnuto,“ posteskl si olomoucký trenér Petr Fiala.

Hradec Králové – Olomouc 4:1 (0:1, 1:0, 3:0)

Branky: 32. Cetkovský (Hendrich, Pavlů), 50. Domin (Sakrajda, Cetkovský), 51. Karlíček (Pazdera, Domin), 53. Sakrajda (Cetkovský) – 18. Vyrůbalík. Rozhodčí: Hribik – Kis, Padevět. Vyloučení: 8:10, navíc Koudelka (HK) OK. Využití: 1:0. Diváci: 1978.

Hradec Králové: Koutský – Táborský, Toužimský, Pavlů, Hendrich, Pazdera, Karlíček, Lesák – Fořt, Roubík, Kadlec – Sakrajda, Koudelka, Cetkovský – Haluza, Domin, Suchý – Šeda, Voldán.

Olomouc: Žigardy – Nedbálek, Švrček, Ministr, Vrdlovec, Bouz, Luňák, Brančík, Meidl V. – Ondrušek, Zbořil, Kříž – Vyrůbalík, Janečka, Všetečka – Chmelíř, Bartoň, Čuřík – Meidl R., Bordowski, Žajgla.