HC Olomouc - Hradec Králové 3:4 (0:1, 2:0, 1:3)

V první třetině byli nebezpečnější hosté. Moru však bravurními zákroky držel Sedlář, který si ale slabší chvilku vybral přesně v čase 20.00. Od modré vypálil Domin a puk překvapivě skončil v síti.

Domácí sice skóre otočili, ale Východočeši vyrovnali. Už se zdálo, že se bude prodlužovat. Hanáci se ale dopustili chyby v rozehrávce, kterou potrestal Fořt. Závěrečná přesilovka Mory už změnu skóre nepřinesla. „Naše individuální chyby rozhodly,“ řekl olomoucký kouč Petr Fiala.

Branky: 28. Vyrubalík, 32. Brančík, 49. Žajgla - 20. a 45. Domin, 46. a 57. Fořt. Rozhodčí: Mikula - Poruba, Pala. Vyloučení: 8:11. Využití: 1:0. Diváci: 1200.
HC Olomouc: Sedlář – Ondrušek, Kříž – Bartoň, Vyrůbalík – Všetečka, Štach – Janáček – Bouz, Ministr, Smejkal – Procházka, Brančík, Žajgla – Sršeň, Čuřík, Zbořil – Janečka, Bordowski, Knebl. Trenéři: Fiala a Vlk.

HC Olomouc - Most 3:2 (2:0, 1:2, 0:0)

Do poloviny se zdálo, že utkání bude jednoznačnou záležitostí domácích, kteří vedli 3:0. Pak ale Mora polevila a prvoligový nováček se vrátil do zápasu.

„Hráči už si při tříbrankovém vedení mysleli, že soupeř si góly nastřílí sám,“ podivoval se Fiala. V poslední třetině mohla Mora vedení pojistit. Olomoučtí útočníci ale ani tutové šance nedokázali proměnit, a tak Mora zvítězila jednobrankovým rozdílem.

„Kdybychom byli šikovnější v koncovce, vyhráli bychom víc,“ dodal Fiala.

Branky: 2. Brančík, 14. Luňák, 27. Ministr - 34. Nedrda, 39. Kudrna. Rozhodčí: Blecha - Brabec, Klein. Vyloučení: 4:4. V oslabení: 0:1. Diváci: 500.
HC Olomouc: Žigárdy – Ondrušek, Kříž – Bartoň, Vyrůbalík – Všetečka, Štach – Janáček – Bouz, Ministr, Smejkal – Janečka, Brančík, Žajgla – Sršeň (16. Frieb), Čuřík, Zbořil – Luňák, Bordowski, Knebl. Trenéři: Fiala a Vlk.