Ve 20. kole 1. ligy Hanáci vyhráli v Hradci Králové 4:3, když po první třenině o dvě branky prohrávali. Pak se jim ovšem podařilo stav otočit, vítězný gól dal ve 45. minutě útočník Jakub Čuřík.

Zápas pro Moru nezačal moc ideálně. Už po deseti minutách prohrávala o dvě branky.

Nejprve brankář Kameš inkasoval v 8. minutě, za další dvě minuty byl překonán znovu. Ale byla to jediná ze tří částí zápasu, kterou hostující tým nezvládl.

Ve druhé periodě bylo po brankách Davídka a Sakrajdy srovnáno.

Ve 35. minutě využil přesilovku Nedorost a Hradec znovu vedl. Ne na dlouho. Ve 37. minutě se od modré trefil Nedbálek a rozhodnout měl poslední díl zápasu. Ten vyšel rovněž lépe hostům.

Ve třetí třetině už padla jediná branka, ve 45. minutě se prosadil Čuřík dorážkou po střele Zbořila.

Hradec Králové – HC Olomouc 3:4 (2:0, 1:3, 0:1)

Branky a nahrávky: 8. Seidl (Hruška, Volráb), 10. Nedorost (Roubík), 35. Nedorost (Kadlec, Roubík) - 25. Davídek (Žajgla), 29. Sakrajda (Vlk, Janáček), 37. Nedbálek (Sakrajda), 45. Čuřík (Zbořil). Rozhodčí: Pešina - Jílek, Jindra. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:0. Diváci: 1685.

Hr. Králové: Koutský - Vojta, Karlíček, Seidl, Hendrich, Pazdera, Zukal, Sláma - Nedorost, Roubík, Kadlec, Fořt, Hruška, Vorláb, Suchý, Filip, Moskal, Luštinec, Březina, Ulehla.

HC Olomouc: Kameš - Kudělka, Paška, Ondrušek, Janáček, Kříž, Nedbálek, Bartoň, Rýgl - Ministr, Smejkal, Luňák, Čuřík, Brančík, Řípa, Davídek, Zbořil, Sakrajda, Vlk, Bordowski, Žajgla. Trenéři Petr Vlk a Petr Fiala.