Mora hostí zlepšující se Ústí, pak má liga dlouhou přestávku

Olomouc – Letošní prvoligový program v sobotu uzavřou olomoučtí hokejisté. V repríze loňského semifinále Kohouti na domácím ledě přivítají ústecké Lvy.

21.12.2013

Mora proti ÚstíFoto: DENÍK/Karel Pech

Na rozdíl od předchozích let má letos první liga vánoční přestávku. Po sobotním 35. kole soutěž pokračuje až 4. ledna.

„Chtěli bychom tento rok zakončit výhrou. Dáme do toho všechno. Nebude se na co šetřit, protože potom budeme mít dlouhou pauzu," uvedl pro klubový web útočník Roman Rác.

Mora v této sezoně severočeského soupeře vždy porazila, když v devátém kole vyhrála 2:0 a v ústecké odvetě 2:1.

Lvi se v této sezoně trápí, a dokonce již vyměnili trenéry. Tým se ale už v prvoligové tabulce dere nahoru a již mu patří desátá příčka s dvoubodovou ztrátou na play off.

„Ten zápas musíme odmakat na 120 procent. Určitě se nám pak bude do nového roku vstupovat lépe. Neradi bychom si to znepříjemnili," nabádá Rác.

Ústečtí hokejisté naposledy prohráli s prvoligovým lídrem 3:6, když o výsledku rozhodla druhá třetina, v níž Boleslav nastřílela pět gólů.

„Na hranici svých možností jsme hráli jen první třetinu. Pak jsme začali hrát nekontaktní hokej, čehož favorit využil," posteskl si trenér Tomáš Mareš.

Severočeské hráče však povzbudily předchozí výsledky a na Hané by nechtěli vyjít bodově naprázdno.

„Zvedáme se, hrajeme lépe a lépe. Nyní se chystáme do Olomouce a budeme tam chtít udělat nějaké body," plánuje ústecký útočník Tomáš Vávra.

Ústecký kádr sice oproti loňské sezoně oslabil, ale na soupisce je stále řada zvučných jmen.

Klubové kanadské bodování vede Jaroslav Roubík (15 gólů + 12 asistencí), který vloni s Matějem Pekrem bojoval o korunu nejlepšího prvoligového střelce.

Ke známým jménům patří i útočník Daniel Boháč, nekompromisní obránce Zbyněk Sklenička nebo zkušený forvard Jan Alinč.

Souboj Mory s Ústím nad Labem startuje v sobotu v 17 hodin.

21.12.2013 VSTUP DO DISKUSE

Dopravní nehoda v obci Vranovice-Kelčice.
3

Úterní odpoledne ve znamení nehod, vyžádaly si celkem osm zraněných

Jiří Texl
4

Texl chtěl skončit s fotbalem, teď září: Tlak necítím, prostě se bavím

Využíváte wi-fi lavičky v Olomouci? Statistiky hlásí tisíce připojení

ANKETA / Trojice chytrých laviček, které v Olomouci nabízejí možnost bezdrátového připojení k internetu či nabíjení mobilního telefonu, se ujala.

Další větrný park nad Olomoucí dostal povolení

ANKETA / Větrný park Jívová má zelenou. I když jak se to vezme.

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

I relativně nízká finanční gramotnost Čechů může za to, že čas od času skočíme na „supervýhodnou“ nabídku zhodnocení peněz, která se nakonec promění v totální fiasko. Pokud byste rádi investovali svoje úspory, nevynechejte následující tipy.

Fronty na Sigmě zaskočily pořadatele a zlobily fanoušky. Nestihli góly

Fronty před branami Androva stadionu v Olomouci stály ještě po začátku nedělního zápasu. Fotbalisté Sigmy porazili brněnskou Zbrojovku 3:0, někteří fanoušci však měli tu smůlu, že neviděli jediný gól.