Hosté přitom vúvodu hráli téměř dvouminutovou přesilovku pěti proti třem, při které ale nedokázali ani vystřelit na branku. Poté ještě Žigárdy zlikvidoval nájezd Antonoviče a zprotiútoku skóre otevřel Ondrušek.

Hosty inkasovaná branka zcela položila. Druhou branku přidal Václav Meidl, jehož přihrávku si do branky skopl clonící obránce. Třetí gól přidal Bordowski, který dorazil Ministrovu střelu. „První třetinu jsme neodehráli ideálně a dali jsme tři góly,“ podivoval se olomoucký trenér PetrFiala.

Po přestávce se Draci probudili a Žigárdy musel čelit několika šancím. Olomoucký gólman byl ale už bezbranný proti teči Ivana vpřesilovéhře.

Žádné drama se ale nekonalo. Meidl přihrávkou zpoza branky našel Ministra, jenž se bombou zprvní trefil přesně pod břevno. Pátým gólem Bartoň zbranky vyhnal šumperského gólmana Lva, jehož nahradil Tihlář.

Olomoucký odchovanec svůj tým ochránil od ještě většího debaklu. „Mužstvo tvoří lidi, kteří nejsou schopni hrát první ligu. Proto dosahujeme takových výsledků,“ vystihl hlavní problém šumperský trenér Jiří Otoupalík.

HC Olomouc– Draci Šumperk 6:2 (3:0, 2:1, 1:1)

Branky: 6.Ondrušek, 14.Brančík, 16.Bordowski, 35.Ministr, 38.Bartoň, 51.Bartoň– 29.Ivan, 54.Antonovič. Rozhodčí: Mikula– Barteček, Koliba. Vyloučení: 10:6, navíc Klejna (Š) 10minut. Využití: 1:1. Diváků:942.

HC Olomouc: Žigárdy– Kříž, Nedbálek, Bartoň, Vyrůbalík, Štach, Chmelíř– Zbořil, Ministr, Bordowski– V. Meidl, Brančík, Žajgla– Bouz, Janečka, Ondrušek– Luňák, Čuřík, Venkrbec. Trenéři: Petr Vlk a PetrFiala.

Šumperk: Vlk (38. Tihlář)– Galvas, Novotný, Sloboda, Ondráček, Hajas, Šindler– Kubica, Meluzín, Grill– Kovář, Ivan, Ambrus– Klejna, Antonovič, Rákos. Trenér: Jiří Otoupalík.