Na led ještě nenaskočily druhé pětky a po 29sekundách na hanbu šel prostějovský Pavelek. Po dalších 23sekundách za ním zasedl jeho kolega Opatovský a domácí už vprvní minutě hráli dvojnásobnou přesilovku. Odalší tři minuty později stejnou výhodu dostali Jestřábi. Vprvní třetině se tak vplném počtu hrálo pět minut a 38sekund. „Je to hrůza. Každý rozhodčí píská jinak,“ posteskl si nedávno olomoucký kapitán Richard Brančík.

Na hru to má navíc negativní dopad. „Někteří hráči se na led vůbec nedostanou a další určení na přesilovky a oslabení jsou zase vzápřahu,“ poznamenal olomoucký trenér PetrFiala.

Sudí Pešina nadále pokračoval vpřísném trendu. Ve druhé dvacetiminutovce byl plný počet hráčů na ledě 6.24minuty a vzávěrečné třetině 7.11minut. Dohromady tak rozhodčí Pešina rozdal úctyhodných 137trestnýchmi­nut.

Prvoligový rekord to ale vtéto sezoně vžádném případě nepředstavuje. Nejvíce trestných minut 147vtéto sezoně padlo vutkání devátého kola mezi Vrchlabím a Chomutovem 2:3. Sedm sekund před koncem se totiž strhla hromadná bitka, po níž dostali čtyři rváči trest na pět minut a do konce zápasu. Již předtím byl stejný trest za vražení na hrazení uložen hostujícímu Révayovi.

Jen odvě trestné minuty méně byly rozdány vzápase 26.kola mezi Mladou Boleslaví a Šumperkem 7:2. Smutným rekordmanem se stal šumperský obránce Radislav Ondráček, jenž vyfasoval tři dvouminutové tresty, jednu desítku a nakonec pět a do konce.

„Tenkrát jsme odehráli katastrofální první třetinu, která nás stála výsledek. Dělali jsme zbytečné individuální chyby,“ zavzpomínal šumperský asistent Georg Güttler.