Kohouti začali zápas skvěle. Hned po úvodním buly trefil Laš tyč a z dorážky poslal nováčka do vedení Hrňa. Bylo odehráno teprve třináct sekund.

„Do utkání jsme vstupovali s velkým respektem, protože s Olomoucí jsme doma neodehráli před sezonou dobré utkání. Začali jsme laxně a dostali jsme branku, což nás ztlumilo," připomněl nepovedené přípravné zápasy třinecký trenér Václav Varaďa.

Jenže Oceláři kontrovali v přesilovce. Na modré napřáhl Klesla a před brankou puk tečoval Kreps. Za další dvě minuty favorit skóre otočil, když z dorážky skóroval Irgl.

„Měli jsme výborný nástup, ale Třinec pak v přesilovce srovnal a zápas otočil," řekl olomoucký trenér Jiří Dopita.

Hanáci mohli ještě do přestávky vyrovnat ve dvojnásobné početní výhodě. Houdkova bomba však skončila na spojnici břevna a tyče.

Hosté začali druhou třetinu aktivně, jenže nadějné šance neproměnili. „Ve druhé třetině jsme přestáli několik střídání, kdy jsme sice drželi předbrankový prostor, ale Olomouc nás mlela," přiznal Varaďa.

Jenže Slezané kritický moment přečkali. Zápas se v jejich prospěch zlomil v polovině. Nejprve Jergl minul třineckou branku a pak už hru ovládli domácí. Matuš ještě z dorážky úspěšný nebyl. Polanský však před brankou našel Adamského a ten se trefil přesně do rohu Vošvrdovy branky.

A aby toho nebylo málo, v další minutě třinečtí hokejisté přidali čtvrtý gól. Po několika dorážkách z bezprostřední blízkosti už byl úspěšný Plíhal.

„Do stavu 1:2 jsme domácím byli rovnocenným soupeřem. Zápas se lámal v půlce, kdy jsme znovu dostali dva rychlé góly po sobě," litoval Dopita.

Třígólový náskok domácí povzbudil a po přestávce Hanáky přikovali do jejich obranného pásma. Vošvrda hned v úvodních sekundách čelil několika nebezpečným střelám. Oceláři se dočkali v přesilovce, když Plíhal dostal přihrávku od mantinelu a trefil se do šibenice.

„Kdyby se nám povedlo snížit, mohlo to být ještě zajímavější, ale ten pátý gól byl poslední hřebíček," dodal Dopita.

Třinecký tlak pokračoval. Polanský z bekhendu trefil Vošvrdu a neuspěl ani Kindl v oslabení. V další přesilovce však favorit po ose Roth – Irgl – Plíhal vyšachoval olomouckou obranu a bylo to 6:1. Plíhal se navíc radoval z čistého hattricku. Zápas už se dohrával jen z povinnosti a třineckou arénou se nesly oslavné chorály. „Ve třetí třetině už to Olomouci moc nebruslilo a tam jsme za to vzali," konstatoval Varaďa.

Extraliga pokračuje třetím kolem již v úterý, kdy Kohouti od 18 hodin doma hostí Zlín.

HC Oceláři Třinec – HC Olomouc 6:1 (2:1, 2:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 6. Kreps (Klesla, Roth), 8. Irgl (Adamský, Polanský), 32. Adamský (Polanský, Irgl), 33. Plíhal (Kreps), 43. Plíhal (Orsava, Kreps), 52. Plíhal (Irgl, Roth) – 1. Hrňa (Laš, Patera). Rozhodčí: Lacina, Pešina – Bláha, Špůr. Vyloučení: 5:7. Využití: 3:0. Diváci: 5032.

Třinec: Hrubec – Roth, Klesla, Galvas, Linhart, Trončinský, M. Doudera, Nosek, L. Doudera – Kreps, Plíhal, Matuš – Irgl, Polanský, Adamský – Jašek, Žejdl, Orsava – Dravecký, Kindl, Rufer. Trenéři: Kalous a Varaďa.

Olomouc: Vošvrda – Houdek, Skrbek, Majeský, Ondrušek, Jaroměřský, Staněk, od 21. navíc Rašner – Hrňa, Patera, Laš – Matai, Cibák, Švaňhal – Rác, Marosz, R. Dlouhý – Kucharczyk, Jergl. Trenéři: Fiala a Dopita.