2.liga: V derby uspěl Přerov, Šternberk nakročil

Brno/ Uničov -V prvním utkání předkola play-off druhé ligy Východ uspěli přerovští hokejisté na uničovském ledě 3:0. Venku se dařilo i Šternberku, který na Technice vyhrál 3:1. Série pokračují druhými zápasy již zítra v Přerově a ve Šternberku.

10.3.2009

Hokejisté HC ZUBR Přerov porazili HC Uničov.Foto: DENÍK/David Klein

HC Uničov – HC Přerov 0:3 (0:0, 0:0, 0:3)

Skóre se měnilo až na začátku třetí třetiny, kdy se během dvou minut dvakrát trefili hosté. Uničovští hokejisté se snažili o snížení, ale po odvolání gólmana inkasovali potřetí.
Branky a nahrávky: 43. Matějka (Hanák), 45. Menšík (Matějka), 58. Vlček (Martinák).
HC Uničov: Tihlář - Pavlas, Heča, Rajnoha M., Molota, Bahula, Žákovčík, Šindler, - Pekr, Ševčík, Komínek, - Frieb, Sršeň, Rajnoha K., - Čada, Diviš, Bařica, - Pur, Handl, Luňák
HC ZUBR Přerov: Sedlář - Pala, Faltýnek, Vlček Kubala, Novák, Ryšánek, Prinke, Kolář, Sprušil, Martinák, Kočara, Hanák, Matějka, Staša, Goiš, Finsterle, Menšík, Kohút, Korčák, Kupec.

Technika Brno – HC TJ Šternberk 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)

Hosté v polovině utkání dvakrát udeřili zásluhou gólů Zapletala a Klimoviče. Technika v 54. minutě využila přesilovku, ale Hanáci odpověděli v následující minutě a rozhodli.
Branky a nahrávky: 54. Liška (Látal) - 28. Zapletal (Jurák, Klimovič), 33. Klimovič (Stříteský, Zima), 55. Šimo (Dobrý).
VSK Technika Brno: Nešťák - Petlák, Lesák, Zapletal, Habrovec, Šindelář, Daňo, Kalafut, Babic - Mráz, Hruška, Liška, Jelínek, Špok, Korotvička, Látal, Odehnal, Hrtús, Luštinec, Benýšek, Němec.
HC TJ Šternberk: Pekař - Stříteský, Zapletal, Hruška, Jurák, Spurný, Fiala, Dobrý, Anděl, Trojan, Vích, Trunda, Meidl, Jurdič, Musil, Hruška, Klimovič, Zima, Šimo, Skácel.

Další výsledky předkola play-off: Orlová – Žďár nad Sázavou 5:1 (1:0, 2:0, 2:1), Vsetín – Nový Jičín 4:3 pp (2:0, 0:2, 1:1 – 1:0), Opava – Břeclav 2:3 (0:1, 2:1, 0:1).

10.3.2009 VSTUP DO DISKUSE

Americký bombardér B-52 na Dnech NATO na mošnovském letišti
16

Nad Olomouckem budou burácet stíhačky i americké bombardéry

Jak reklamovat koupený dům či byt

Nebe nad krajským městem v pátek podvečer ožilo pestrobarevnými balony. Hromadný start z Olomouce se už podruhé stal součástí balonové fiesty, která se o tomto víkendu koná na Bouzově na Olomoucku.