„Oni nám utekli na 2:0 a byli jsme rádi, že jsme to s takovým týmem dokázali stáhnout. Stálo nás to dost sil. A nájezdy už byla loterie,“ prohlásil po zápase zklamaný olomoucký útočník Radim Kucharczyk, autor vyrovnávací branky na 3:3.

Je to příliš krutý výsledek?
Stahovali jsme a bohužel to dopadlo, jak to dopadlo. V sobotu ale máme další zápas a pak chceme jet ještě do Chomutova. V nájezdech jsme možná měli udělat překvapivou změnu. Soupeře zmate, když dáte do brány gólmana, který v sérii do té doby nechytal. To už ale je jen takové kdyby.

Kdyby mělo být po vašem, tak byste na nájezdy poslal Žigárdyho?
Já asi jo. Ne z důvodu výkonnosti, ale pro Chomutov by to mohl být takový šok. Oni znají z dosavadního průběhu série Hyláka, ale Žigiho ne. Hráč, který jede nájezd, pak spekuluje, co má udělat. Je to zkrátka takový taktický tah, na který bych já sázel. Ale to je stále jen kdyby.

Třetí třetinu jste odehráli ve velkém stylu. Proč se vám podobně nepovedly i ty první dvě?
Byla to taková křeč. Chomutov především bránil. Co jsme hráli my na jejich ledě, tak oni hráli tady. Až ve třetí třetině jsme hráli nátlakovou hru.

Co jste si řekli v kabině o druhé přestávce?
Trenér nám správně řekl, že málo střílíme a že to máme více cpát do brány ze všech stran. Řekl nám, že v přesilovce to chceme hrát do prázdné branky a že to máme změnit. Tak jsme to hráli více na beky a ti pak dali dvě branky. Tak to chce hrát asi pořád.

Byla to velká euforie poté, co jste vstřelil vyrovnávací gól na 3:3?
V té chvíli jsme byli určitě rádi, protože jsme museli dotahovat. Ale v nájezdech to bylo už jen o náhodě.

Vaše „extraligová“ třetí formace již nedává tolik branek, jak tomu bylo v poslední fázi nadstavbové části. Čemu to přisuzujete?
V play-off se již týmy podívají na video a na ty formace se dokážou připravit. Vědí, co na nás mají hrát. Teď už jsme za každý gól rádi.

Zbraně před sobotním duelem ještě neskládáte?
To vůbec. Ale oni zase budou určitě hrát tak jako dnes ty první dvě třetiny. My musíme hrát tak, jak jsme hráli v závěru.

Stav 1:2 na zápasy by ale byl o dost příjemnější.
Kdybychom to dneska zvládli, tak by z toho byli hodně špatní. Ale jak říkám, chce to ještě vyhrát a jet do Chomutova s tím, že se dá se sérií ještě něco dělat.