Hradec Králové, Olomouc – Je rozhodnuto! Olomoučtí hokejisté mají dvě kola před koncem nadstavbové části jisté třetí místo. Rozhodli o tom vítězstvím na ledě Hradce Králové v poměru 3:2. Právě Lvi byli jediní, kteří ještě mohli Kohouty ze třetího místa sesadit.

30.1.2010
Fotogalerie
19 fotografií

Štefan Žigárdy zasahujeFoto: DENÍK/Jan Jelínek

K neudržení byla stejně jako v minulém zápase s Třebíčí formace vedená Radimem Kucharczykem. Její sílu pocítili Východočeši již v osmé minutě. To našel Lubomír Korhoň před bránou Jana Tomajka a Mora se ujala poprvé v zápase vedení.

Domácí si dlouho nevěděli rady s opět výborným Štefanem Žigárdym v olomoucké brance. Překonal jej až v předposlední minutě prví třetiny hradecký Jaroslav Roubík, který vystřelil přes obránce přímo pod víko.

Na další gól čekali diváci do poloviny zápasu. K lítosti většiny fanoušků padl opět do Luňákovi klece. Bekhendová střela Tomáše Zbořila znamenala, že blíže ke třetímu místu mají opět Hanáci.

Závěr třetiny ale přinesl opět vyrovnání domácích Energetiků, když zblízka prostřelil Žigárdyho Jan Šejnoha. „Ve druhé třetině jsme se dostali pod obrovský tlak. Výsledek 1:1 byl díky Štefanovi,“ prohlásil po utkání olomoucký sportovní manažer Josef Podlaha.

Čtvrté vítězství ze čtyř vzájemných duelů zařídila pro Olomouc opět produktivní třetí formace. Dotřetice poslal Olomouc do vedení čtyři minuty před koncem Lubomír Korhoň, který po sérii neúspěšných dorážek procpal puk za Luňákova záda.

Lvi slibovali ústy Martina Koudelky sportovní odvetu za poslední zápas v Olomouci, který přinesl hradeckou nervozitu, která gradovala vyloučením trenéra Mičky.

„Dost nás zmlátili, tak by jim to chtělo po sportovní stránce vrátit věci, které na nás spáchali, u nich,“ nechal se slyšet hradecký útočník, který ve vypjatém olomouckém zápase nenastoupil.

Zákrok, který v závěru předvedl Karlíček na Zbořila, měl ke sportovní odvetě v duchu fair play hodně daleko.

„Konec byl takový vyhrocený. Byl tam zákrok na Tomáše Zbořila, který inkasoval úder na hlavu. Tím si domácí znemožnili šanci na vyrovnání. Dost se to tam hádalo a Hradec ještě dostal další dvě minuty za to, že hráči nenastoupili včas na led,“ objasnil situaci v závěru zápasu Podlaha.

Kohouti dostali ke konci výhodu přesilovky pět na tři, ale na skóre se již nic nezměnilo. „Jsme maximálně spokojeni se třemi body, které jsme si asi zasloužili. Kromě druhé třetiny jsme měli více ze hry a byli jsme nebezpečnější,“ zhodnotil celé utkání Podlaha.

HC VCES Hradec Králové – HC Olomouc 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 19. Roubík (Rapáč), 38. Šejnoha (Lesák) – 8. Tomajko (Korhoň, Janáček), 32. Zbořil (Černý, Brančík), 57. Korhoň (Tomajko, Kucharczyk). Rozhodčí: Hrubý – Žídek, Hejl. Vyloučení: 3:3, navíc Karlíček (HK) 5 min. plus do konce. Využití 0:0. Diváků: 1368.

Hradec Králové: Luňák – Křetínský, Táborský, Hendrich, Karlíček, Lesák, Filip, Seidl, Spudil – Rapáč, Roubík, Kadlec, Hruška Jan, Koudelka, Volráb, Šejnoha, Kubišta, Hruška Ondřej, Morkes, Březina, Berger. Trenér: Jiří Mička.

Olomouc: Žigárdy – Mikel, Nedbálek – Vyrůbalík, Staněk – Lhotský, Janáček – Bartoň – Davídek, Ministr, Mikšan – Černý, Brančík, Zbořil – Korhoň, Kucharczyk, Tomajko – Čuřík, Venkrbec, Ondrušek. Trenéři: Petr Fiala a Petr Vlk.

Miroslav Mazal

Autor: Redakce

30.1.2010 VSTUP DO DISKUSE

V pořadí šestý hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk 20 let starostoval ve Výšovicích na Prostějovsku.