Jestli se olomoučtí hokejisté v některých z předešlých zápasů pomaleji rozjížděli, tak na ledě Třebíče neměli se vstupem do zápasu problém. Naopak, hned během prvních minut si vypracovali rozhodující náskok.

Domácí Horáci šli v úvodu zápasu do tří, čehož hned ve čtvrté minutě využil dělovkou od modré čáry Michal Nedbálek. Než se domácí stihli vzpamatovat, tak se na jejich branku valily další olomoucké útoky a jeden z nich gólově zakončil Matěj Pekr.

Od té doby ale přišel na třebíčském stadionu gólový půst. Domácí se dostali rovněž do několika šancí a nebezpeční byli i v přesilových hrách, ale brankář Libor Kašík, který již v Olomouci podepsal smlouvu na nadcházející sezonu, držel čisté konto.

V mezihře byla ale Olomouc, do jejíž sestavy se po jednozápasové pauze vrátil Jiří Dopita, lepší. Až v poslední třetině třebíčští hokejisté zmobilizovali síly a začali být hodně nebezpeční.

„Hráli jsme dobře prvních dvacet minut. Domácí pak dobře napadali dvěma třemi hráči, což nám způsobovalo problémy. Ani led nebyl v tom horku zrovna ideální, abychom mohli kombinovat, také nám to ztížilo situaci,“ uvedl na klubovém webu olomoucký kouč Petr Fiala.

Gólman Kašík ale i ve třetí třetině držel svůj tým nad vodou, což se mu dařilo téměř do konce. V 57. minutě mu do sítě přece jen spadla střela domácího Vondráčka. Na vyrovnání už ale domácí nedosáhli a Mora si tak připsala další zaslouženou výhru.

„Zápas jsme odehráli na tři pětky a v tom horku možná přišla únava. Duel hodnotíme kladně, protože domácí bojují o místa, ukázali, že v nich něco je a že v domácím prostředí nebudou lehkým soupeřem,“ dodal Fiala, který zrekapituloval i situaci ohledně kádru.

„Brankáře a obránce už máme kompletní, někteří útočníci jsou na marodce a dva hráče máme v extraligových mužstvech. Nejpozději příští týden se k nám ale už připojí,“ objasnil Fiala.

Ve čtvrtek čeká Kohouty další zápasy na Vysočině. Tentokrát se utkají s konkurenční Duklou Jihlava.

SK Horácká Slavia Třebíč – HC Olomouc 1:2 (0:2, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 57. Vondráček (Burian, Ostřížek) – 4. Nedbálek (Pekr), 7. Pekr (Kolouch). Rozhodčí: Pokorný – Rampír, Klouda. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. Diváků: 350.

Třebíč: Hrubec – Havran, Sedláček, Brož, Sláma, Dietz, R. Kadela, Pospíšil, Sobotka – Bartoš, Dolníček, Heřman – Burian, Ostřížek, Vondráček – Kovalský, Kovalský, Kaut – Vítek, Dočekal, Milotinský – Přibyl. Trenér: Kamil Pokorný .

Olomouc: Kašík – Bartoň, Ondrušek, Staněk, Horák, Lhotský, Nedbálek, Janáček – Kucharczyk, Dopita, Řípa – Pšurný, Šlahař, Haluza – Pekr, Rác, Kolouch – Heža. Trenéři: Petr Fiala, Jan Tomajko.