Kapitán Mory Brančík: Situace je dost vážná

Olomouc – Hodně dlouho zůstaval po zápase v kabině. Když konečně vyšel, obrovské zklamání bylo patrné na první pohled. Kapitán Mory Richard Brančík nesl porážku s Třebíčí těžce, stejně jako celý tým, který nesplnil ultimátum vedení.

11.11.2010

Richard BrančíkFoto: DENÍK/Martin Dostál

To znělo – musíte vyhrát za každou cenu. Jenže Kohouti dobře rozjetý zápas nepochopitelně ztratili a jejich kádr nyní zřejmě dozná nemalých změn.

Kapitáne, kam s tou lodí?
To je těžká otázka a je na ni těžká odpověď. Byl to pro nás hodně důležitý zápas, neříkám úplně existenční. Měli jsme nějaké ultimátum, ale nezvládli jsme to. Nechápu to, utkání se pro nás přitom vyvíjelo dobře. Nechali jsme si to srovnat, znova se dostali do vedení. Ale pro tu třetí třetinu nemám výraz. Ten vstup byl katastrofální. Potom už se to horkotěžko honilo. Nezabalili jsme to, na konci jsme ještě začali hrát, ale to jsme měli dělat celý zápas.

Byli jste pod velkým tlakem, ale vedli jste 2:0. To by měl být náskok, který by vám měl dodat klid. Co se stalo?
Nevím, jak to kdo vnímal, ale já si třeba žádné ultimátum nepřipouštěl. Byl jsem na ten zápas připraven jako na každý jiný, protože to nebylo existenční, nebylo to o tom, že by někomu svázali nohy i ruce. Jak říkám, začátek byl perfektní, rychle jsme vedli 2:0 a pak možná došlo k nějaké lehkomyslnosti, že to prostě máme v kapse. Bohužel, dopadlo to, jak to dopadlo.

Dovedete si představit, co teď bude následovat?
Představit… Teď jsem nad tím chvilku přemýšlel nad tím, jestli jsem se s takovou situací vůbec někdy setkal. Něříkám, že jsme někde úplně na dně, ale situace je už dost vážná vzhledem k tomu, kde jsme chtěli být a kde teď skutečně jsme. Zatím si to moc představit nedokážu, uvidíme, co bude zítra.

Patříte k nejzkušenějším hráčům, takže jste to utkání vnímal normálně. Nemyslíte si, že na těch mladších a méně zkušenějších se ten tlak mohl projevit? Na konci druhé a na začátku třetí třetiny tam přeci jen byla obrovská spousta chyb.
Já nevím, to je těžké říct, pořád jsme po dvou třetinách vedli 3:2. Třebíč ale ukázala ve druhé třetině, že umí hrát. Vyrovnala na 2:2, my jsme opět strhli vedení na svoji stranu a mohli zápas kontrolovat. Ale nevím, možná jsme jim chtěli dát 5:2 a vidíte, nakonec jsme prohráli 4:5. Ale nemyslím si, že by to mladší hráči nezvládli. Byl to výkon celého týmu.

Naštvaný fanoušek rozbil v Olomouci okno bytu, pak se majitelce omlouval

Jediný incident musela řešit policie v souvislosti s bezpečnostním opatřením kvůli nedělnímu fotbalovému utkání mezi Sigmou Olomouc a Zbrojovkou Brno.

Divočina v olomouckém baru: běsnící host zmlátil bratra, pak demoloval zahrádku

Hádka mezi dvěma bratry se strhla v neděli v podvečer v jednom z olomouckých barů a skončila surovým napadením.