Olomoucký kraj – Jestřábi mají za sebou svůj návrat do první ligy. V pondělí v podvečer se na domácím ledě střetli s Litoměřicemi. Návrat to však nebyl příliš povedený. Hanácký tým sice rychle vedl, ale po bezpočtu vyloučení nakonec padl 1:4.

8.9.2014

Jestřábi proti LitoměřicímFoto: DENÍK/Lukáš Horák

Samotné utkání však začalo vesele. Místní fanoušci si pro své hrdiny připravili celotribunovou choreografii a opět dokázali, jak skvělí jsou. Na Jestřáby čekaly vlajky i velký transparent. Kotel se nenechal zahanbit.

Jestřábi proti Litoměřicím - Fanoušci přivítali Jestřáby choreografií

Choreo před zápasem. Foto: DENÍK/Lukáš Horák

„Diváci nás přivítali skvěle. O to víc je nám líto, že jsme jim neudělali radost," litoval po zápase skleslý útočník LHK René Kajaba.

„První třetina byla z naší strany slušná. Dali jsme také první gól," usmíval se ještě spokojený trenér Jestřábů Tomáš Sršeň.

Jestřábi proti Litoměřicím

Do zápasu naskočili domácí nervózně a s respektem k svému soupeři. Už v první minutě se musel vytáhnout Ondřej Kocián, který hlídal prostějovskou svatyni. Jestřábi se však postupně dostávali do tempa. V šesté minutě se natlačil před brankáře Krále Venkrbec a připravil tak pro svůj tým první šanci. V jedenácté minutě sehráli Hanáci první přesilovku a ta je probudila. Marek Indra dvakrát za sebou pálil zprava. Král přímo kouzlil. O tři minuty později však musel kapitulovat. René Kajaba využil výhody a vstřelil premiérový gól Jestřábů v první lize. Kociána nechal naopak vyniknout Plašil. Po úvodních dvaceti minutách, tak domácí vedli 1:0.

„Druhou třetinu jsme jakoby vypustili a v té třetí nás potopily individuální chyby našich hráčů," litoval Sršeň.

Vstup do druhé části měli aktivnější hosté, kteří okamžitě začali ostřelovat Kociánovu bránu. Prostějov poté dostal velkou příležitost navýšit svůj náskok. Dvě po sobě jdoucí přesilovky však neproměnili. Nejblíže gólu byl Vosátko, ale mířil mimo. Početní výhodu měli i hosté, ale ani oni je nepřetavili v branky. Kocián však zneškodnil pokusy Kally i Krsteva. Rozhodčí Kopeček stále trestal, a tak se hra kouskovala.

Diváci mohli vidět nejrůznější počet hráčů na ledě od pěti na tři přes čtyři na čtyři až po pět na tři. Branka však nepřicházela. Až dvě minuty před koncem třetiny se Litoměřickým ve vlastním oslabení podařilo získat puk. Martin Procházka zleva rychle přešel do útoku a tvrdou ránou prostřelil i Kociána. Po čtyřiceti minutách tak byl stav nerozhodný 1:1.

Třetí dvacetiminutovku zahájil svou šancí Dvořáček, ale Kociána nepřekonal. Na druhé straně promáchl Coufal velkou příležitost. Jestřábi poté hráli přesilovou hru, která rozhodla celý zápas. Ve středním pásmu se dostali k puku hosté a Kalla vyslal do úniku Bílka. Ten svůj únik beze zbytku využil a poslal Litoměřice do vedení. Za pět minut Prostějovští znovu chybovali. Kocián svou rozehrávkou trefil jen Chlapíka a ten zvýšil na 3:1. Domácí brankář pak svou chybu několika dobrými zákroky napravoval, ale nakonec musel ještě jednou kapitulovat. Minutu před koncem duelu jej překonal Kalla.

„Rozhodly samozřejmě přesilovky, ze kterých jsme dostali dva góly," rozebíral příčiny prohry domácí kouč a zdůraznil: „Také střední pásmo rozhodlo. Tam neustále ztrácíme kotouče, nehrajeme jednoduše. Děláme tam hodně chyb."

„Z naší strany byla první třetina výborná. Tedy kromě zhruba pěti minut. V té druhé jsme zbytečně faulovali a až v té třetí jsme hráli to, co jsme chtěli. Z našeho tlaku padly i góly a výsledek jsme si pohlídali," zhodnotil zápas lodivod Litoměřic Jiří Doležal a s úsměvem doplnil: „Pro nás jsou tyto tři body velmi důležité. Od Prostějova se dá dále očekávat bojovnost. Je těžké jej hodnotit. Budou mít těžkou cestu, doufám, že se jim bude dařit a uhrají i nějaké body."

Prvním venkovním soupeřem prostějovských Jestřábů bude ve středu Jihlava.

LHK Jestřábi Prostějov – HC Stadion Litoměřice 1:4 (1:0, 0:1, 0:3)

Branky a nahrávky: 14. Kajaba (Indra, Venkrbec) – 39. Procházka (Špelda), 47. Bílek (Kalla, Krstev), 53. Chlapík, 59. Kalla (Bílek, Míka). Rozhodčí: Kopeček – Guth, Rittich. Vyloučení: 8:7. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváků: 1650.

LHK Jestřábi Prostějov: Kocián – Kolibár, Roupec, Vosátko, Švaříček, Malý, Skřivánek – Indra, Venkrbec, Kajaba – Kubica, Luňák, Kovařík – Coufal, Černý, Sršeň – Jedlička, Duba, Stejskal. Trenér: Tomáš Sršeň.

HC Stadion Litoměřice: Král – Bílek D., Krstev, Plašil, Míka, Mikliš, Šulc, Kolář, Špelda, Rys, Kalla, Bílek J., Novák, Chlapík, Ondráček, Procházka, Schwamberger, Dvořáček, Doležal T., Antončík, Doležel Z. Trenér: Jiří Doležal.

Naštvaný fanoušek rozbil v Olomouci okno bytu, pak se majitelce omlouval

Jediný incident musela řešit policie v souvislosti s bezpečnostním opatřením kvůli nedělnímu fotbalovému utkání mezi Sigmou Olomouc a Zbrojovkou Brno.

Divočina v olomouckém baru: běsnící host zmlátil bratra, pak demoloval zahrádku

Hádka mezi dvěma bratry se strhla v neděli v podvečer v jednom z olomouckých barů a skončila surovým napadením.