Benzín s Venkrbcem řádili. Prostějov v baráži rozdrtil Beroun

Olomoucký kraj – Prostějovští hokejisté vyhráli i třetí zápas v baráži o první ligu, když ve středu ovládli led berounských Medvědů. Spolu s výhrou nad Sokolovem a kontumačním vítězstvím nad kolínskými Kozly to Jestřáby s náskokem upevnilo na druhé příčce barážové tabulky.

9.4.2014

Matouš VenkrbecFoto: DENÍK/Stanislav Heloňa

Hned v první třetině berounského zápasu ukázali svěřenci trenéra Petra Zachara svou sílu. Zkraje sice museli přečkat oslabení, ale poté už hráli svou typickou útočnou hru.

Berounští hokejisté navíc Hanákům pomáhali častým vylučováním.

Jestřábi se poprvé prosadili už v osmé minutě. Iniciativy se chopila první lajna. Stejskal přihrál Luňákovi a ten nahrál volnému Venkrbcovi, který nedal Šimbochovi šanci.

Tlak Prostějova i nadále sílil a ve čtrnácté minutě jej korunoval Michal "Benzín" Černý. Ostřílený útočník se dostal po Kolibárově přihrávce do úniku a puk poslal pod břevno berounské svatyně.

Medvědi se nedokázali do konce třetiny vzpamatovat.

Nepodařilo se jim to ani v té druhé. Prostějov nadále hrál prim.

V sedmadvacáté minutě se opět blýskl Černý. Duba jej poslal do dalšího úniku a hanácký veterán obešel berounského obránce, položil si gólmana a poté zvýšil na 3:0.

O dvě minuty později zaúřadoval opět první útok a po krásné kombinaci přidal čtvrtou branku Venkrbec.

Berounští Medvědi už bojovali hlavně
o svou čest. Tu jim zachránil Pavel Malý. Třígólové vedení však Jestřábi bez problému udrželi dál.

Třetí část zahájili Jestřábi opět tlakem, ale brzy si vysloužil dvou minutový trest Matouš Venkrbec.

Prostějovští však své oslabení bez problému ustáli. Medvědí naděje se rychle rozplývaly. Přispěl
k tomu také Matějka, který si vysloužil pěti minutový trest plus do konce utkání.

Dlouhou početní výhodu zúročil Jan Kolibár. Zápas tak měl už v padesáté minutě jistého vítěze. Utkání se poté už jen
v klidu dohrávalo.

„První třetina zápasu byla ještě vyrovnaná, ale nám se ji podařilo zvládnout. Vyhráli jsme ji 2:0, co ž bylo důležité.
V té druhé jsme pak přidali další dvě branky, což prakticky rozhodlo. Beroun se vzchopil jen a jediný gól," popisoval středeční duel prostějovský lodivod Petr Zachar.

Kouč Jestřábů také ohodnotil svého protivníka: „Naše vítězství nebylo předem dané. Každý zápas je samozřejmě jiný. Beroun navíc vyměnil trenéry. Ti se poprvé postavili na střídačku proti nám, takže jsme nevěděli, co nás čeká. "

Prostějov tak nakonec získal potřetí v řadě tři body a pokračuje v bezchybné jízdě barážovou cestou. Hanáci si stále drží druhou příčku za silným Mostem.

Další duel čeká na Jestřáby v sobotu na domácím ledě, kde se střetnou s Mostem.

MEDVĚDI BEROUN 1933 – LHK JESTŘÁBI PROSTĚJOV 1:5 (0:2, 1:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 35. Malý (Markulinec) – 9. Venkrbec (Luňák, Stejskal), 15. Černý (Kolibár, Veselý), 28. Černý (Duba), 30. Venkrbec (Luňák, Stejskal), 51. Kolibár (Černý). Rozhodčí: Souček, Svoboda – Šperl, Zíka. Vyloučení: 12:10 navíc Matějka (BER) 5 minut + do konce utkání. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 372

Medvědi Beroun 1933: Šimboch – Špelda, Kužel, Chalupa, Šteiner, Čelikovský, Jebavý, Sklenička – Vrba, Babka, Divíšek, Matějka, Stromko, Půlpán, Malý, Hrdel, Kubeš, Finstr, Markulinec. Trenéři: Zdeněk Pata a Radek Kampf.

LHK Jestřábi Prostějov: Kocián – Knesl, Švaříček, Veselý, Kolibár, Polák, Nedbálek, Malý – Luňák, Venkrbec, Stejskal – Černý, Šebek, Antončík, Coufal, Belay, Indra, Duba, Kučera, Venkrbec. Trenér: Petr Zachar.

9.4.2014 VSTUP DO DISKUSE

Hitem letošní letní etapy Flory 2017 je výstava terakotové čínské armády.
20

Nablýskaní veteráni, vyrobení do roku 1964 zaplnili v sobotu dopoledne část Rudolfovy aleje v olomouckých Smetanových sadech. Konal se tradiční Svatokopecký okruh.
24

FOTO, VIDEO: Do olomouckých Smetanových sadů přijeli veteráni

Filmový festival Kralinale nabízí snímky jenž přiblíží nevšední životní příběhy

Filmy jako je Alois Nebel, Král Šumavy nebo třeba dílo bratří Coenů Tahle země není pro starý. I tyhle snímky nabízí první ročník Mezinárodního filmového festivalu Kralinale, který nese podtitul „Příběhy bez hranic – možnost volby!“.

FOTO, VIDEO: Balonová show ozdobila nebe nad Olomoucí. Podívejte se

Nebe nad krajským městem v pátek podvečer ožilo pestrobarevnými balony. Hromadný start z Olomouce se už podruhé stal součástí balonové fiesty, která se o tomto víkendu koná na Bouzově na Olomoucku.

Billboardy musí od silnic pryč, nepůjde to lehce

Už jen dva týdny zbývají do chvíle, kdy by z dálnic a silnic první třídy měly zmizet bill-boardy. Novela zákona o pozemních komunikacích určuje kolem důležitých cest ochranná pásma, v nichž nesmějí poutače stát a rozptylovat motoristy. V Olomouckém kraji je takových míst několik a krajský úřad se už nyní obává soudních tahanic o to, aby poutače z blízkosti silničních tahů zmizely.

Skuhravý z Opavy chválí Sigmu. Navzdory tomu, že asi padl příchod Texla

Jejich fantastickou loňskou sezonu, byť nakonec se dvěma smutnými konci, mají fotbaloví fanoušci v živé paměti ještě dnes. Druholigový SFC Opava do posledního kola bojoval o postup mezi elitu a v MOL Cupu padl až ve finále. HET liga i evropské poháry o chlup utekly…