Jestřábi dostali v Přerově sedmičku a jeli domů

Přerov – Také třetí hokejové derby mezi Přerovem a Prostějovem v letošní sezóně skončilo vítězstvím Zubrů. V posledním utkání obou soupeřů padl jen jediný gól, ale tentokrát se jich diváci dočkali mnohem více.

9.1.2010 1

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jiří Kopáč

Zubři dokonale srazili soupeře už na začátku první třetiny, kdy se jim podařilo vstřelit dvě rychlé branky. Po chvíli se však Maxi-Tip Aréna díky výpadku proudu zahalila do tmy a vůbec nebylo jasné, zda-li utkání bude pokračovat.

Po téměř 45 minutách čekání se nakonec souboj dohrával a Přerov dalšími tvrdými údery soupeře doslova knokautoval. Během druhé třetiny Zubři nasázeli dalších pět gólů a Prostějovu tak nakonec přichystali drtivou porážku 7:1.

Čestný úspěch Prostějova přitom zaznamenal Lukáš Duba v 37. minutě za stavu 7:0 pro domácí. Vysokým vítězstvím si Přerov upevnil pozici na prvním místě tabulky.

HC Zubr Přerov – HK Jestřábi Prostějov 7:1 (2:0, 5:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 6. Ditrich (Sprušil, Kolář), 6. Kotásek (Osina, Vlček), 21. Kotásek (Osina, Hanák), 25. Pala (Sprušil, Ditrich), 26. Coufal (Kohút, Goiš), 27. Menšík (Sedlák, Martinák), 35. Martinák (Sedlák, Menšík) – 37. Duba (Stejskal). Rozhodčí: Klapetek – Novotný, Šimčík. Vyloučení: 7:7. Využití: 4:0. V oslabení: 0:0.

HC Zubr Přerov: Tihlář – Pala, Novák, Osina, Halouska, Vlček, Musil, Řezníček – Kolář, Ditrich, Sprušil – Hanák, Kočara, Kotásek – Coufal, Kohút, Goiš – Martinák, Sedlák, Menšík. Trenér: Lubomír Oslizlo.

HK Jestřábi Prostějov: Sedlář (25. Musil, 41. Sedlář) – Hajas, Pekar, Sova, Luža, Doseděl, Paška, Jedlička, Kolibár, Stejskal, Duba, Brynecký, Smejkal, Rak, Noga, Bašnár, Žajgla, Zábranský, Berčák. Trenéři: Aleš Tomášek a Svatopluk Kosík.

Další zápasy 28. kola:

Vsetín – Uničov 9:3 (4:0, 3:1, 2:2), Břeclav – Orlová 5:4 (1:1, 1:2, 3:1), Nový Jičín – Valašské Meziříčí 4:1 (2:1, 2:0, 0:0), Frýdek-Místek – Hodonín odloženo.

9.1.2010 VSTUP DO DISKUSE 1

Jiří Kajínek, odsouzený vrah, míří 23. května po 23 letech na svobodu z věznice v Rýnovicích v Jablonci nad Nisou díky milosti, kterou mu udělil prezident Miloš Zeman.
34

Je to tady! Kajínek opustil vězení. "Vítej na svobodě," zaznělo na uvítanou

zelenina, ilustrační foto

Tipy pro miniaturní zahradu

Jílek o rozcvičce s chuligány Baníku: Dobře mi nebylo

Přibližně desetičlenná skupinka chuligánů ostravského Baníku se před nedělním utkáním v Olomouci postarala o pořádný rozruch.

Ředitel Slovanského gymnázia: Hlásí se k nám studenti z pěti krajů

V neděli 1. října uplyne přesně 150 let od doby, kdy se v Olomouci otevřelo Slovanské gymnázium. Škola chystá na červen a říjen pestrý program pro studenty, absolventy i širokou veřejnost.