Stihl jste při vítězné brance mířit?

Abych pravdu řekl, tak jsem nemířil. Sice se mi puk postavil, měl jsem to takové obtížnější. Ale zkusil jsem to poslat na bránu a trefil jsem to, takže super.

Velký podíl měl na gólu David Ostřížek, který puk hrnul se dvěma hráči na zádech, že?

Řval jsem na něj: Hrabej, hrabej! Ať jim ujede. Říkal jsem si, že zkusím jet za ním, třeba to tam někde vypadne. A vypadlo. Vystřelil jsem – super gól.

Po góle jste skončil na mantinel a ukazoval mezi diváky. Seděl tam někdo známý?

Seděla tam přítelkyně s mamkou, babičkou a dědou. Trochu jsem ten gól věnoval jim.

Nejprve jste nastřelil břevno, pak euforie po vítězném gólu. Emoce se ve vás musely mísit.

Parádní zážitek. U té první situace jsem to zkusil nahodit, Knoťar (Jan Knotek, pozn. red.) tam výborně stál, bohužel to bylo břevno. Aspoň jsem to dal teď na konci.

Gólem jste zvedl ze sedaček 5500 diváků. Co hráči v takový moment bleskne hlavou?

Že je to super. Jsem rád, že jsem dal gól, hlavně, že jsme vyhráli a v sérii vedeme 2:1.

Jak moc vám pomohla parádní kulisa?

Musím říct, že atmosféra byl asi nejlepší, jakou jsem v téhle sezoně zažil. Diváci nás ženou hrozně dopředu. Budu věřit, že přijde ještě o něco víc lidí, než přišlo dneska.

Máte v hlavách, že je semifinále blíž?

Myslím, že jdeme zápas od zápasu. Až to bude 3:1, tak si možná budeme něco takového říkat, teď si ještě nic takového neříkáme. Připravíme se na sobotní zápas a budeme ho chtít zase vyhrát.

Jste alespoň víc na koni než Plzeň?

Každá výhra vás dostane na koně. Musíme ale stát nohama na zemi, pořád to není rozhodnuté. Máme ještě zápasy před sebou, musíme dva urvat, abychom mohli postoupit.

V prodloužení měl ale o něco víc šancí soupeř, že?

Možná jo, ale dokázali jsme je ubránit. Myslím, že oba týmy měly šance. My jsme je dokázali proměnit, ani ne.

Cítíte, že jdou vaše výkony od prvního utkání pořád nahoru?

Myslím, že jo. Jde to vidět. První zápas se nám nepovedl, ale v tom druhém jsme začali hrát to, co chceme. Předvedli jsme to i tentokrát.

Vyhráli jste dvě prodloužení za sebou. To není obvyklé.

Není to to klasické prodloužení, které trvá pět minut. Je to prakticky další třetina. Nehrajeme to jako prodloužení, ale jako další třetinu… teda spíš čtvrtinu. Nevnímám to úplně jako prodloužení.

Dlouho jste vedli, byla by to velká rána, kdybyste prohráli? Regenerovalo by se hůř?

Nevím, jestli by se hůř regenerovalo. Stalo se, vyrovnali na 2:2 a my jsme to ve čtvrté čtvrtině rozhodli.

Jak jste na tom se silami? Bude z čeho brát?

Oběma týmům asi síly trochu docházely, ale přišlo mi, že jsme měli trochu lepší fyzičku. Dokázali jsme hrabat celý zápas, a nakonec se to ukázalo i na výsledku.