VYBERTE SI REGION

Hokejisté Šumperku po pěti letech sestupují do druhé ligy

Olomoucký kraj – Zubři přišli o jednoho soupeře pro derby v první lize. Hokejisté Šumperku zakončili letošní sezonu vysokou domácí výhrou nad Benátkami, bohužel ani tento výsledek nakonec nic nezměnil na jejich sestupu do druhé ligy.

9.3.2016

Šumperští DraciAutor: DENÍK/Miroslav Pergl

Celek Mostu, hlavní konkurent Draků v boji o udržení, totiž v závěrečném kole skupiny play out uspěl v Třebíči 5:1 a při rovnosti bodů mezi oběma soupeři tak o konečném pořadí rozhodovaly vzájemné zápasy.

A v nich mužstvo Salithu proti Severočechům v tomto ročníku WSM ligy totálně vyhořelo, ze šesti duelů totiž vyhrálo pouze jediný.

Ve středečním utkání proti Benátkám dostal příležitost mezi šumperskými tyčemi Daniel Zelenka, hosté pak dorazili do Šumperku jen s pěticí obránců a pouhými dvěma útoky.

Úvodní minuty příliš mnoho vzruchu ani hokejové krásy nepřinesly, skóre se poprvé měnilo v 10. minutě, kdy Jan Milfait využil přesilovku, aby záhy navýšil domácí vedení po námazu od soupeře Karel Plášek.

Druhá třetina přinesla takřka bezkontaktní hokej, dlouho se hrálo nejen bez přerušení, ale i bez výraznějších šancí. Až krátce za polovinou utkání po skončení šumperského oslabení navýšil náskok Draků Marek Haas – 3:0.

Poté Benátky stačily zápas zdramatizovat, když díky trefám Kaliny a Svobody kontrovaly na rozdíl jediné trefy a později dokonce protivník promarnil téměř dvě minuty trvající přesilovku pět na tři.

Zkraje třetího dějství Šumperk využil druhou početní výhodu zásluhou Tomáše Brunce, následně byly znovu k vidění spíše nudné pasáže hry.

Až v samotném závěru přinesly vzruch další góly v benátecké síti. Nejprve se podruhé trefil Tomáš Brunec, pak po akci Aleše Holíka skóroval Karel Plášek. Definitivní podobu výsledku dal v 59. minutě přesnou ranou pod víko Tomáš Sedlák.

Zklamaný kouč

„Osobně jsem hodně zklamaný, že se mi nepodařilo splnit úkol udržet mužstvo v soutěži, obzvlášť po období, kdy se tým začal zvedat a vypadalo to nadějně. Jenže pak Most dostal zpět body díky kontumaci zápasu s Třebíčí, zázračně porazil první čtyři týmy tabulky a hlavně v těch důležitých zápasech porazil nás, takže je asi sportovně potřeba přiznat, že byl lepší a my jsme na tohoto soupeře zkrátka nenašli zbraň," konstatoval smutně trenér Draků Milan Mazanec.

„Podle mě naše mužstvo odevzdalo letos na ledě maximum svého potenciálu. Bohužel si vybralo všechny špatné momenty, které nás mohly potkat. Nevydařila se nám spolupráce s Pardubicemi, hodně duelů jsme na koncích ztráceli, v závěru soutěže nám chyběla celá pětka klíčových hráčů, což nám v boji o záchranu taky moc nepomohlo," řekl dále kouč Draků.

„Hodně si pak vyčítám, že se nám nepodařilo sehnat ještě nějakého opravdu kvalitního hokejistu, o kterého bychom mohli opřít ještě jednu formaci," dodal závěrem Milan Mazanec.

Šumperk se tak s naší druhou nejvyšší soutěží loučí po pěti letech, za éry současného vedení pak Draci sestupují o patro níž již potřetí.

Salith Šumperk – HC Benátky nad Jizerou 7:2 (2:0, 1:2, 4:0)

Branky a nahrávky: 10. Milfait, 12. Plášek, 33. Haas (Šimun, Holík), 44. Brunec (Prokop), 54. Brunec (Šimun), 58. Plášek (Holík), 59. Sedlák (Milfait) – 36. Kalina (Svoboda), 38. Svoboda (Dlouhý, Víšek). Rozhodčí: Jílek – Krátký, Šmika. Vyloučení: 4:4. Využití: 2:0. Diváci: 648.

Šumperk: Zelenka – Gewiese, Sedlák, Bail, Puzič, Holík, Prokop – Milfait, Fořt, Káňa – Haas, Šimun, Brunec – Ostřanský, Plášek, Miškovský – Hlinka. Trenér: Milan Mazanec

Benátky: Novotný – Říha, Ulrych, Kurka, Kalina, Pabiška – Jonák, Pletka, Špaček – Dlouhý, Svoboda, Víšek. Trenér: Jiří Čelanský.

Autor: Miroslav Pergl

9.3.2016 VSTUP DO DISKUSE

Tvarůžkovou ochutná každý, někdo jen jednou

Loštice – První tvarůžek si v Lošticích položili na chléb před 140 lety. Za tu dobu se kuchařky pokoušely upravit originální zrající sýr s typickým aroma na řadu způsobů a v obchodech je dnes k dostání v podobě pusinek, salátů či kremrolí. Nikdo se však za jeho éru nepokusil dodat na trh syreček v podobě letní chladivé pochoutky. Až letos a kde jinde, než v Lošticích. Odezva na tvarůžkovou zmrzlinu je dvojí – stejně jako na samotné tvarůžky.

Velká soutěž o vstupenky na unikátní výstavu o Karlu IV.

Zapojte se s námi do soutěže a vyhrajte vstupenky na jedinečnou výstavu Císař Karel IV. 1316–2016, která probíhá v Praze v Národní galerii do poloviny září!

FOTO, VIDEO: U Olympie v Olomouci hořelo pole i kombajn

Olomouc – K letošnímu prvnímu žňovému požáru v Olomouckém kraji vyjížděli hasiči v pátek odpoledne. Na poli blízko olomouckého nákupního centra Olympia hořelo obilí i kombajn. Na místo vyjelo po 14 hodině celkem šest jednotek hasičů, profesionálové z Olomouce ale i dobrovolní hasiči z Olomouce – Holice, Olomouce a Velké Bystřice.