Slávisté ve 42. minutě zvyšovali již na 5:1, přesto se Hanáci nevzdali, zapnuli na vyšší otáčky a během dvou a půl minut snížili na rozdíl jedné branky. „Za to jsem kluky pochválil, hráli celých šedesát minut a málem se nám to vyplatilo,“ uvedl po utkání olomoucký kouč Kamil Přecechtěl.

Jeho svěřenci se i přes velké šance k vyrovnání nedostali a v důsledku opět doplatili na zbytečné chyby, po kterých inkasovali. „Mužstvo je mladé a nezkušené. Děláme hrubé naivní chyby, kvůli kterým jsme opět prohráli o jedinou branku,“ řekl Přecechtěl.

Přesto na výkonu mladého perspektivního mužstva hledal i pozitiva. „Tohle mužstvo bude hrát příští rok a je to pro kluky slušná průprava,“ dodal trenér Kohoutů.

HC Olomouc – HC Slavia Praha 4:5 (1:2, 0:2, 3:1)

Branky a nahrávky: 15. Kebza (Novotný), 44. Zítka (Lyzák), 45. Kebza (Novotný, Kunce), 47. Kebza – 10. Kadlec (Muller), 12. Vacek (Patočka), 23. Cikánek (Vacek), 29. Muller (Kadlec, Růžička), 42. Kotyra. Rozhodčí: Valouch – Dučák, Kratochvíl. Vyloučení: 4:9, navíc Husák 5 plus do konce – Hruška 10 min. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0.

HC Olomouc: Lukáš (12. Motáň) – Ziegler, Fr. Minařík, Bauer, Hánl, Ostřanský, Vondra, Husák, Kebza, Škůrek, Němec, Novotný, Lyzák, Kostelník, Dufka, Zítka, Hes, Brada, Kunce, Schejbal. Trenér Kamil Přecechtěl.