Šternberští hokejisté přestříleli Orlovou

OLOMOUC - Výhody domácího prostředí dokázali v osmém kole druhé ligy využít přerovští a šternberští hokejisté. Lídr soutěže udolal Kroměříž 5:3, Šternberk přestřílel Orlovou 7:5. V souboji nováčků neuspěl Uničov v Opavě (4:6).

23.10.2007

Ilustrační fotoFoto: archiv VLP

Další divokou přestřelku předvedli šternberští hokejisté. Po první třetině již vedli 4:1, ale jak už bývá obvyklé, po sérii individuálních chyb Orlová vyrovnala na 5:5. „Už jsme tím pověstní. Některé chyby jsou opravdu tragické,“ posteskl si šternberský manažer Jan Trunda. Domácí ztráta třígólového náskoku nepoložila a v závěru ještě dvěma góly rozhodli o výhře. „Už jsme tomu ani moc nevěřili. Je třeba pochválit kluky, že zápas nezabalili,“ hodnotil Trunda.

Uničovští hokejisté v Opavě dlouho pomýšleli na body. Ze Slezska se ale nakonec vraceli s prázdnou. „Neustále jsme dotahovali náskok domácích. Ve třetí třetině za stavu 4:4 jsme dostali zbytečné dva góly, které rozhodly,“ řekl asistent trenéra Jiří Paška. Hanáci přitom na začátku třetí třetiny mohli jít i do vedení. „Příležitosti jsme si vytvořili, ale neproměnili. Šest inkasovaných gólů je ale moc,“ dodal Paška.

Přerovští hokejisté ve druhé lize nadále neprohráli. V derby s Kroměříží po dvou třetinách favorit vedl 4:1, ale rozhodnuto zdaleka nebylo. Hosté snížili na 4:3 a mohli vyrovnat. Láníček však zázračně zachránil. Domácí o své výhře definitivně rozhodli při přesilovce pět na tři.

„Bylo to velmi náročné utkání. Z naší strany byla možná dobrá první třetina. Pak hra byla rozháraná častými vyloučeními. V poslední třetině jsme to prostě ubojovali,“ hodnotil přerovský trenér Radoslav Svoboda.