Naše sebevědomí půjde nahoru, věří Vyrůbalík

Olomouc - Věrní fanoušci hokejové Mory dostali opožděný vánoční dárek. Výhra 6-0 s Havířovem byla nejvyšší v sezoně. Ale zpočátku to na žádnou kanonádu nevypadalo a hrál se vyrovnaný duel.

5.1.2009 1

Martin VyrůbalíkFoto: DENÍK/Petr Pelíšek

"Do nového roku chce každý tým vstoupit vítězně a nedostat hned branku. První třetina nebyla z naší strany až tak dobrá, ale dali jsme gól a myslím, že jsme se tím uklidnili," soudí střelec druhé branky Martin Vyrůbalík.

"Od druhé třetiny jsme hráli už dobře a využívání přesilovek bylo klíčové," dodal urostlý obránce.

Rozhovor

Jak hodnotíte hokejový vstup Mory do nového roku?
První domácí utkání v novém roce a vítězství 6-0 je pro nás parádní výsledek. V první třetině jsme nebyli tak nedůrazní v osobních soubojích a v rozehrávce, ale od druhé třetiny jsme byli jasně lepší a zaslouženě jsme vyhráli.

Trefil jste se střelou od modré, o to větší panuje vaše spokojenost?
To určitě, já jsem byl předtím zraněný, takže ta jistota v ruce úplně nebyla. Ale teď si myslím že je to po novém roce lepší a cítím to v ruce lépe. Nyní si můžu při střelách více věřit, takže jsem rád, že to tam spadlo.

Čtyři banky jste vstřelili v početní výhodně. Přitom přesilovky se týmu doposud moc nedařily, že by nastal zlom?
Je pravda, že v předchozích utkáních byly naše přesilovky takové jalové, o to lépe, že jsem je v utkání s Havířovem využili. Soupeř měl hodně vyloučených, takže jsme rádi, že nám to tam napadalo, navíc je to dobré i pro naše sebevědomí.

Pracovali jste na přesilových hrách přes vánoční svátky?
Ty přesilovky jsme určitě trénovali. Já teda konkrétně ne, protože jsme prodělal virózu, takže jsem byl mimo, ale kluci trénovali pilně a bylo to znát. Trochu i se štěstím nám to tam napadalo a trénink se projevil.

Cítil jste se na ledě po prodělané nemoci dobře?
No kupodivu ano, již první trénink na Nový rok jsem se cítil dobře, aniž bych to čekal. Možná mi to volno prospělo, že jsem si odpočinul, i když tam byla nějaká ta čtyřdenní chřipka. Teď máme dost nahuštěný program, tam musím pořádně regenerovat, ale doufám, že to bude v pohodě.

Hned v pondělí hrajete v Jihlavě, jaké máte vyhlídky k tomuto zápasu se sousedem v tabulce?
V Jihlavě je to vždycky těžké, letos jsme tam sice prohráli, ale povzbuzeni výhrou s Mostem a Havířovem jsme schopni vyhrát kdekoliv. Když budeme hrát ze zajištěné obrany a nebudeme dělat chyby, tak jsme schopni vyhrát i v Jihlavě.

Obrana byla v zápase s Havířovem kompaktní. Máte radost za čisté konto Štefana Žigárdyho?
Nedávno doma proti Chrudimi jsme vyhráli 5-0, takže pro Štefana další čisté konto, což je pro něj dobrá vizitka. Samozřejmě je potřeba, abychom mu k tomu pomáhali naší obětavostí a hrou dozadu. To se nám dařilo, takže spokojenost.

Vysoká výhra by mohla nalákat na další zápasy více diváků, věříte v to?
Letos ty výkony nejsou takové, jako byli loni a diváci to samozřejmě cítí. Ale na tento zápas přišlo více diváků než chodí běžně, takže si myslím, že jsme je nezklamali. A výhra 6-0 může přilákat i diváky, kteří tentokrát zůstali doma. I když je na stadionu velká zima, tak si myslím, že by mohli chodit v hojném počtu.