Mora venku vyhrála a vybojovala první mečbol

Havlíčkův Brod/Olomouc - Dobrý výkon a vítězství z druhého domácího utkání v Havlíčkově Brodě potvrdili olomoučtí hokejisté. Stav série předkola play-off tak otočili na 2:1 ve svůj prospěch a o postupu do čtvrtfinále mohou rozhodnout již dnes ve čtvrtém utkání na Vysočině.

5.2.2009

Brančík na buly.Foto: DENÍK/Jiří Kopáč

Po oťukávacím úvodu hostům pomohla hned první přesilovka. Davídkovu střelu Suchan vyrazil k Vyrůbalíkovi, který puk uklidil za jeho záda – 0:1.
Čtyřicet sekund před druhou sirénou olomoučtí hokejisté navíc přidali druhý gól. Zbořil puk vybojoval u mantinelu a zaskočil gólmana Suchana.

Uklidňující třetí branku přidali Hanáci na začátku druhé třetiny. Davídkovu střelu domácí brankář jen vyrazil a Řípa puk zasunul za brankovou čáru.

V polovině utkání olomoučtí hokejisté bez větších problémů přečkali dvě vyloučení a zdálo se, že třígólový náskok uhájí až do přestávky. Pět sekund před druhou sirénou však v přesilovce snížil Svoboda.

Domácí gól do šatny povzbudil a ve 45. minutě už snížili na 2:3, když se trefil Holec. Mora však žádné drama nakonec nepřipustila. V 50. minutě skóroval Vlk a o další minutu později dokonce v oslabení dal hostům jistotu Ministr.

Olomoučtí hokejisté tak otočili stav série na 2:1 ve svůj prospěch. O postupu mohou rozhodnout již v dnešním čtvrtém zápase v Havlíčkově Brodě.

HC Rebel Havlíčkův Brod – HC Olomouc 2:5 (0:2, 1:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 40. Svoboda (Třetina, Borůvka), 45. Holec (Šulc) - 18. Vyrůbalík (Davídek, Brančík), 20. Zbořil, 26. Řípa (Davídek), 50. Vlk (Ondrušek), 51. Ministr (Mikel, Smejkal). Rozhodčí: Jílek, Jebavý - Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváků: 1650. Stav série: 1:2.

Havlíčkův Brod: Suchan – Jebavý, Vyhlídal – Šulc, Jelínek – Borůvka, Soldán – Rusnák, Pavlík – Varga, Třetina, Kachlík – Svoboda, Dušátko, Endál – Ondráček, Stromko, Holec – Kraučuk, Vojtěch Němec, Křišťan. Trenér: Novák.

HC Olomouc: Žigárdy – Bartoň, Mikel – Nedbálek, Vyrůbalík – Ondrušek, Vágner – Paška, Ostrčil – Smejkal, Ministr, Mikšan – Davídek, Brančík, Žajgla – Ondráček, Sakrajda, Řípa – Vlk, Čuřík, Zbořil. Trenéři: Fiala a Vlk.

5.2.2009 VSTUP DO DISKUSE

Naštvaný fanoušek rozbil v Olomouci okno bytu, pak se majitelce omlouval

Divočina v olomouckém baru: běsnící host zmlátil bratra, pak demoloval zahrádku

Obrat ve Slavoníně. Kalvoda tam trénovat nebude

Ještě před pár dny to vypadalo, že FK Slavonín, účastníka olomoucké fotbalové 1. A třídy, povede známý trenér Leoš Kalvoda.

Nad Olomouckem budou burácet stíhačky i americké bombardéry

Mezinárodní cvičení Ample Strike 2017, při němž zaburácí na obloze tuzemské i zahraniční letouny a bitevníky, zaznamenají obyvatelé Libavé a okolí, kde je vytyčen jeden z operačních prostorů.

Jak reklamovat koupený dům či byt

Koupili jste si vysněný byt nebo dům a máte pocit, že je dokonalý? Prvotní nadšení z dobré koupě mohou však zanedlouho vystřídat starosti s vadami, které se projeví až po čase. Víte, jaká práva v takovém případě máte? A jak nejlépe postupovat, abyste o ně nepřišli?

Nebe nad krajským městem v pátek podvečer ožilo pestrobarevnými balony. Hromadný start z Olomouce se už podruhé stal součástí balonové fiesty, která se o tomto víkendu koná na Bouzově na Olomoucku.