Čuřík: Věřili jsme, že na zvrat máme

OLOMOUC - Nevídaný konec mělo utkání Mory s Ostravou. Ještě do 50. minuty prohrávala 0:3, aby zvítězila v prodloužení. O vyrovnávací trefu se postaral hbitý centr Jakub Čuřík nádherným švihem zápěstím. „Věřili jsme, že zápas není ztracený,“ řekl Čuřík.

24.10.2007

Jakub ČuříkFoto: DENÍK/Petr Pelíšek

Rozhovor

Kde se vzala síla k otočení takřka jistě prohraného zápasu?

Těžko říct. Velkou práci na tom mají trenéři, kteří nám vštěpují , že žádný zápas není ztracený. Po loňské zpackané sezoně nám oba dodali každému moc sebedůvěry. I když jsme prohrávali po dvou třetinách 3:0, hodně lidí v kabině pořád věřilo.

Vážně?

Věřili jsme, že dokážeme dát tři góly. Dáte jeden, soupeř se začne bát, druhý a zaleze zpátky. To jsme potvrdili a zaplať pán bůh máme dva body.

Do utkání jste ale vstoupili vlažně.

První dvě třetiny byly z naší strany hrozné. Pokud budu mluvit sám za sebe, tak jsem po druhé třetině přemýšlel, že odevzdám věci, protože to bylo hrozné. Vůbec jsem se necítil dobře. Nepřihrál jsem, nebruslil jsem, nohy mi vůbec nejely. Trenéři přišli do šatny, že to zkusíme na čtyři pětky, že nemáme co ztratit,můžeme jenom získat. Dali mě zpátky k Ríšovi Bordowskimu a Tomáši Zbořilovi. Všechny čtyři pětky si pak vytvořily tlak a zaslouženě jsme vyhráli.

Vyrovnal jste po objetí branky a švihem zápěstím. To pro vás není zrovna typická koncovka.

(úsměv) Shodou okolností jsem si to ráno před utkáním trénoval. Po nemoci to není pořád ono, tak zkouším hledat nové věci. Vím, že loni, když jsem si také cvičil vyjetí zpoza branky, jsem se chytil. Zkusil jsem to a naštěstí to vyšlo. Ale byla to super práce celé pětky. Udrželi jsme puk na modré čáře, Zbořka s Borďákem to perfektně odblokovali před bránou, já udělal kličku Robertu Najdkovi a pak jsem to jen vystřelil.

24.10.2007 VSTUP DO DISKUSE

Sigma porazila Vítkovice 1:0.
3

Už jsem přesvědčený, že postoupíme, řekl Jílek po výhře nad Vítkovicemi

V bikeparku v Olomouci - Nemilanech se v sobotu soutěžilo ve sjezdu bez řetězu a ve skocích.
13

U olomouckého výstaviště nezaparkujete, strážníci doporučují okrajové části města

Olomouc se o víkendu potýká s nedostatkem parkovacích míst. Návštěvníci jarní etapy výstavy Flora zaplnili parkoviště v nákupní galerii Šantovka, tržnici i okolní ulice a zaparkovat se řidičům nedaří ani v centru.

Vatra, koncerty a rej. Blíží se pálení čarodějnic v Korunní pevnůstce

Rej masek, hořící vatra, koncerty i opékání špekáčků čeká v neděli 30. dubna na návštěvníky Korunní pevnůstky v Olomouci. Radio Haná zde bude pořádat tradiční pálení čarodějnic. Pořadatelé sestavili program pro všechny věkové kategorie.

Těžká srážka u Mohelnice: pět zraněných, mladou ženu vezl vrtulník

Při nehodě tří osobních aut nedaleko Mohelnice na Šumpersku se v pátek odpoledne zranilo pět lidí. Vážně zraněnou mladou ženu transportovali záchranáři do nemocnice vrtulníkem.

Olomoučanka zachránila život soupeři na Bobr Cupu, teď dostala Cenu fair play

Na loňský ročník litovelského Bobr Cupu, otevřeného mezinárodního mistrovství ČR v extrémním závodě tříčlenných štafet, Miroslava Plchová z Olomouce jen tak nezapomene.