Olomouc – Totální výbuch předvedli v utkání sedmnáctého kola první ligy olomoučtí hokejisté. S Třebíčí mohli zamést již po první třetině. Namísto toho ale zvonily tyče a hosté po chybách v hanácké obraně zápas otočili.

10.11.2010

Mora proti TřebíčiFoto: DENÍK/Martin Dostál

Kohouti tak nesplnil šestibodovou podmínku ve třech posledních zápasech a dojde na změny v kádru.

Domácí přitom již po třinácti vteřinách zásluhou Zbořila otevřeli skóre. Poté Kohouti rozpoutali před třebíčskou brankou uragán. Střely Ministra a Bartoně však skončily na tyči. Ujala se až nepovedená rána Komy v přesilovce pět na tři.

Hosté však z ničeho snížili a otupili domácí tlak. Jakub Svoboda neproměnil samostatný nájezd a to byla na dlouhou dobu poslední šance domácích.

Nudu ve druhé třetině ukončily zmatky v olomoucké obraně a gól Přibyla. Domácí vzápětí odpověděli brankou Haluzy.

Jenže Třebíč znovu vyrovnala na začátku třetí třetiny. „To byl nesmírně důležitý gól, který nás nakopl,“ přiznal třebíčský kouč Kamil Pokorný.

Hosté totiž o chvíli později šli do vedení. Polodna chyboval na obranné modré a Přibyl poslal hosty do vedení.

Mora mohla vyrovnat. Jenže Kucharczyk brejk neproměnil a Haluza puk nedorazil do poloprázdné branky. Místo toho střelou z úhlu Žigárdyho nachytal Obdržálek a dokonal hattrick.

V závěrečném tlaku už se ujala jen dorážka Haluzy.

„Měli jsme spoustu šancí, nedali jsme góly a prohráli jsme zápas. Na tom snad není ani co hodnotit,“ řekl olomoucký kouč Jan Tomajko.

HC Olomouc – SK HS Třebíč 4:5 (2:1, 1:1, 1:3)

Branky a nahrávky: 1. Zbořil (Vyrůbalík, Pekr), 8. Koma (Lhotský, Domin), 34. Haluza (Domin), 57. Haluza (Kucharczyk, Domin) – 11. Obdržálek (Nahodil, Ostrčil), 33. Přibyl (Zahradník, Okál), 41. Obdržálek (Nahodil, Ostrčil), 46. Přibyl, 51. Obdržálek (Burian).

Rozhodčí: Kalivoda – Kašík, Wesley. Vyloučení: 1:3, navíc Dudáš 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 969.

HC Olomouc: Žigárdy – Bořuta, Ondrušek, Janáček, Vyrůbalík, Koma, Nedbálek, Bartoň, Lhotský – Pekr, Ministr, Zbořil – Jak. Svoboda, Záhorovský, Polodna – Sturc, Brančík, Řípa – Kucharczyk, Domin, Haluza.

SK HS Třebíč: Francouz – Malinský, Dudáš, Ostrčil, Sedláček, Hrbáček, Kadela R., Bulička, Sláma – Burian, Dolníček, Kadela E. – Přibyl, Vítek, Okál – Laš, Nahodil, Obdržálek – Čech, Zahradník, Dočekal.