Fiala: Krvavý faul domácích nám výhru usnadnil

Olomouc/Hradec Králové – I počtvrté v sezoně dokázali olomoučtí hokjisté porazit Hradec Králové. Vítězství 3:2 ve 44. kole na východě Čech zároveň znamenalo, že Mora do play-off půjde ze třetího místa a Hradec zůstane čtvrtý.

1.2.2010

Olomoucká Mora proti Hradci KrálovéFoto: DENÍK/Jan Jelínek

Sobotní utkání bylo hodně vyrovnané. Hosté třikrát vedli a domácí dokázali dvakrát vyrovnat. Na třetí gól Korhoně z 57. minuty však již nedokázali odpovědět. Hradecký obránce Karlíček totiž zasáhl Zbořila do obličeje a na ledě se objevila krev. Následoval tak trest na pět minut a do konce. Domácí lavička navíc vyfasovala další dvě minuty za zdržování hry.

„Rozhodčí velice dobře vyloučil Milana Karlíčka. Já sem od něj chtěl jenom vysvětlení a zarazilo mě, že on to přijel vysvětlit na střídačku hostů a k nám nepřijel,“ řekl hradecký kouč Jiří Mička.

Hanáci tak měli cestu ke třem bodům hodně ulehčenou.

„Faul domácích před koncem nám výhru hodně usnadnil. Bylo jasné, že domácí by si jinak tlak vytvořili, ale takhle se to utkání už dohrávalo,“ uvedl olomoucký kouč Petr Fiala.

S Hradcem se Mora utká i v přípravě na play-off

Mora tak i počtvrté v sezoně dokázala porazit soupeře, který patří do širší špičky první ligy. „Jsme vyrovnaní soupeři. Počtvrté jsme ale vyhráli, takže se dá říct, že je Hradec náš oblíbený soupeř,“ přiznal Fiala.

Oba týmy se vyhnou předkolu play-off a během přestávky plánují vzájemný přípravný zápas. „Jsme přesvědčeni, že emoce už takové nebudou. Bude to jen o kvalitní přípravě na play-off,“ přeje si play-off.

Jako přípravu už mohou olomoučtí hokejisté pojmout zbývající dvě utkání základní části. Mora totiž již zůstane na třetím místě. Ve středečním 45. kole Kohouty na domácím ledě prověří druhý Chomutov.

SOUVISEJÍCÍ:FOTO: Mora zdolala Hradec a zajistila si třetí místo

1.2.2010 VSTUP DO DISKUSE

David Houska slaví gól do brněnské sítě
32

Ze Sigmy jsem takovou sílu ještě necítil, říká záložník Houska

Jak reklamovat koupený dům či byt

Nebe nad krajským městem v pátek podvečer ožilo pestrobarevnými balony. Hromadný start z Olomouce se už podruhé stal součástí balonové fiesty, která se o tomto víkendu koná na Bouzově na Olomoucku.